Samsung swego czasu oficjalnie zapowiedział, że nie wszystkie kraje równocześnie otrzymają aktualizację dla Nougata dla poszczególnych modeli. To nie dziwne, gdyż zazwyczaj różnice wynoszą kilka dni do maksymalnie kilku tygodni, ale w tym wypadku Koreańczycy zapowiedzieli, że nowy system może pojawić się dopiero w drugiej połowie roku.

Taka informacja została podana jeszcze, gdy w Polsce nie pojawił się Nougat dla Galaxy S7, a w wielu krajach już był, więc wielu z nas myślało, że wspomniane opóźnienia będą właśnie dotyczyć naszego kraju. Jednak zeszłoroczny flagowy model już może cieszyć się w miarę aktualnym systemem. W takim razie, co z jego poprzednikiem? Galaxy S6 (Edge) również kilka tygodni temu otrzymał Nougata, a teraz również wybrani Polacy. Czemu wybrani? Otóż pierwszeństwo do zaprezentowania tego oprogramowania otrzymał T-Mobile:

Wszelkie nowości jak i cały spis zmian znajdziecie na powyższych zrzutach ekranu. Oczywiście nie wszystkie punkty z aktualizacji dla Galaxy S7 pojawiły się również dla Galaxy S6, co jest poniekąd zrozumiałe i typowe.

Nie wiemy, kiedy egzemplarze z wolnego rynku zostaną zaktualizowane. Być może czytając ten tekst już to zdanie jest nieaktualne, więc dajcie znać w komentarzach jak sytuacja wygląda również u innych operatorów.

 

Błażej, dzięki za informacje!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.