Jakiś czas temu do Polski zawitała usługa Android Pay, umożliwiająca konsumentom dokonywanie zakupów w wygodny sposób, za pomocą smartfona oraz technologii NFC. Od razu pojawiły się banki chętne na współpracę z Google – Alior Bank, Bank Zachodni WBK, T-Mobile Usługi Bankowe. Potem do tego grona niespodziewanie dołączył Nest Bank, a teraz, po wcześniejszych zapowiedziach – mBank. Wraz z prezentacją nowej aplikacji mobilnej firma wprowadza obsługę płatności zbliżeniowych poprzez telefony pracujące pod kontrolą systemu Android.

W przeciwieństwie do pozostałych banków, mBank umożliwia automatyczne przypisanie karty płatniczej do Android Pay poprzez samo dodanie plastiku w aplikacji mobilnej banku. Być może właśnie dlatego wdrożenie tej usługi potrwało nieco dłużej niż w przypadku innych banków. Oczywiście nie można zapominać o unowocześnionej równolegle własnej aplikacji mBanku, która umożliwia teraz chociażby uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca.

Niestety, obecnie aplikacja Android Pay nie obsługuje kart płatniczych mBanku wydanych przez instytucję Visa. Podpiąć można jedynie karty Mastercard. [AKTUALIZACJA ->] Według banku powinno się to jednak niebawem zmienić. Zostaliśmy poinformowani, że stanie się to jeszcze w tym roku. Oczywistym jest, że tak duży bank nie może sobie pozwolić na swego rodzaju „wykluczenie” części swoich klientów. Inne banki już teraz bez problemu pozwalają na dodawanie kart Visa, więc mBank również nie będzie chciał pozostawać w tyle.

źródło: mBank

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl