Tak naprawdę w sprzedaży dostępny jest tylko jeden model Nokii. Do tego należy przypomnieć, że „6” znajdziemy obecnie na półkach sklepowych w wybranych krajach. Globalna premiera przed nami. Oczywiście wszystkie fińskie smartfony pojawią się również w Polsce. Jednak wciąż wielu z Was zastanawia się, czy warto zwracać uwagę na modele od HMD Global.

Ostatnie oświadczenie firmy powinno Was utwierdzić w przekonaniu, że Nokia ma szansę na ogromny sukces. Google rezygnując z serii Nexus na rzecz Pixeli sprawiło, że nie są one dostępne na całym świecie, a do tego nie są one tanie. Finowie ogłosili, że współpraca właśnie z Amerykanami jak i Foxconnem ma sprawić, że wszelkie aktualizacje będziemy otrzymywać możliwie najszybciej. Wszelkie umowy mają obowiązywać do końca przyszłego roku, ale oczywiście możemy liczyć na ich przedłużenie Jakby nie patrzeć, wszystkie smartfony Nokii pracują pod kontrolą czystego Androida, więc proces aktualizacji jest do bólu skrócony. Oczywiście planowany flagowy model ma mieć w swojej specyfikacji wyjątkowe elementy jak chociażby OZO Audio, ale pamiętajmy, że producenci otrzymują testowe wydania systemów zdecydowanie wcześniej.

Póki co Nokie są tanie, bardzo dobrze wykonane oraz – jak się okazuje – perspektywiczne. Mimo wszystko to wciąż tylko słowa. Czekamy na pierwsze testy i… pierwsze aktualizacje.

źródło: knowyourmobile.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.