Ceny flagowej Nokii 9 w Sieci – warto zacząć zbierać gotówkę

Łukasz Pająk Newsy 2017-04-10

Niedawno zaprezentowałem Wam portfolio Nokii razem z planowanymi modelami, które zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Czekamy tak naprawdę na dwa lub trzy modele. Mimo wszystko największe oczekiwania stawiane są przed flagową propozycją Finów, która pokaże nowe podejście firmy do mobilnego rynku.

Ma to być Nokia 9. Ta informacja przewija się już od dosyć dawna i patrząc na nazewnictwo dotychczasowych modeli to… nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Czy to będzie 9 czy też 18 pod względem marketingu nie robi różnicy. Jednak kiedy ujrzymy ten model? Według najnowszych plotek ma to nastąpić pod koniec lipca lub na początku sierpnia, ale na półkach sklepowych flagowa Nokia może zawitać nawet pod koniec trzeciego kwartału. Ok, ale co z tytułową ceną? Jak podaje portal NokiaPowerUser, smartfon znany nam jako 9 ma kosztować 699 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 749 Euro na Starym Kontynencie. Tym sposobem Polacy mogą spodziewać się ceny w okolicach 3200 złotych – optymistycznie patrząc.

Dużo? Patrząc na kwoty jakie życzy sobie HMD za zaprezentowane już smartfony to ewidentnie dużo. Jednak być może warto dłużej poczekać na Nokię 7 lub 8? Te mają ujrzeć światło dzienne pod koniec roku.

źródło: NPU • Radosław Radziu

  Era tanich smartphonów się zakończyła 🙂 Jeszcze Xiaomi ceny podniesie i będzie „super”

 • dużo

  • Jeśli będzie mieć ekran i aparat godne Samsunga, dźwięk, optymalizację i jakość wykonania HTC, cyferki rodem ze stereotypowego chinola i niezły wygląd, to ja bym raczej powiedział, że normalnie, nie dużo.

   Jeśli będzie mieć optymalizację i wygląd godne Samsunga, cyferki i aparat HTC, dźwięk, optymalizację i jakość wykonania rodem ze stereotypowego chinola a do tego słaby ekran, to ja bym raczej powiedział, że słaby żart i zdzierstwo, a nie dużo.

   Także jak na razie nie ma nic sensownego do oceny 🙂

   • Łukasz Pająk

    Teoretycznie optymalizacja zapowiada się intrygująco, wygląd kwestia gustu, cyferki nie powinny aż tak się liczyć, dźwięk – mamy OZO audio, aparat? Carl Zeiss jak się pojawi to możemy liczyć na wiele. Wykonanie również na razie zaskakuje. Mimo wszystko to oceny na bazie plotek i dotychczasowych modeli.

   • pamiętaj,że wszystkie wymienione przez Ciebie mają zaplecze i kilka lat ciągłej walki o klienta, w tym wyrobiony pewny target i świadomość zachowań na rynku. Nokia wchodzi dopiero a wg mnie na razie nie odróżnia się od Xiaomi niczym oprócz ceny patrząc na specyfikacje 😀
    Ale świetnie to ubrałeś w słowa robiąc roszadę, ubawiłem się ! 🙂

   • krzjna

    To wszystko i więcej ma ZUK Z2 Pro za 1,5k zł. Nokia, dużo za dużo.

    • Oprogramowanie aparatu dające takie efekty jak w Samsungu, gdzie właściwie żadna mniejsza firma się z nimi nie równa? Dźwięk HTC bez specjalnego DAC-a ani głośników? W równie dobrą optymalizację też wątpię, no chyba że ma mniej więcej czysty system. A wyglądu to wybacz, ale wg mnie on nie posiada. Dlatego ja bym za niego nie dał nawet 1500 zł, a w powyższym komentarzu „wyceniam” Nokię pod swoje upodobania 🙂

     • krzjna

      Obecnie pokazane Nokie są podobne do ZUKa. Wątpię by uległo to zmianie. Co takiego jest złego? Jeden z ładniejszych na rynku, zwłaszcza czarny. Optyka jest od Samsunga, laser i jasność dużo daje. Poniżej poziomu S6 nie schodzi. Miałem HTC M9. Dupy nie urywali, pomimo że audio tak chwalone. Z2 pro gra przyjemnie i dla mnie jako amatora nieustępuje wspaniałemu V10. System do GraceUX może daleko porównywać ale zalety ma. Choćby genialny touchpad i jego funkcje. Na pewno jest wydajny.

     • Dla Ciebie podobne Nokie i jeden z ładniejszych, dla mnie wyraźna różnica (szkło!) i jeden z nudniejszych. No ale ja mam niebieskie One M7 z wygrawerowanym tyłem, i dopiero TO wygląda dla mnie ciekawie – nie da się tego pomylić z innym telefonem.
      Sprzęt aparatu swoją drogą, oprogramowanie swoją. Poziom S6 był aktualny 2 lata temu, a nie tego oczekiwałbym za 3200 zł – tak więc 1500 nie wzięło się znikąd. Dźwięk – trudno ocenić bez samodzielnego porównania, ale jakoś HTC wzbudza we mnie pod tym względem większe zaufanie.
      System – im dalej od Grace UX tym dla mnie lepiej. Przypominam, że za systemowy wzór postawiłem HTC, a Samsunga na drugim końcu skali. Funkcjonalność ma być podstawowa, ale za to działanie niezmiennie sprawne i bezbłędne. Wydajność mnie zupełnie i absolutnie nie obchodzi dopóki w efekcie mam szybki sprzęt.

   • Linkyop

    Co jest nie tak z wyglądem i optymalizacją w Samsung’u?

    • Wygląd jest jak dla mnie (z nielicznymi wyjątkami) w zależności od modelu od paskudnego do całkiem ok, przy średniej na poziomie „nic ciekawego” – ale to oczywiście moja opinia, tyle że tak samo jest z poprzednim komentarzem, dlatego użyłem takiego właśnie przykładu. A optymalizacja… jak przy każdej generacji – być może tym razem po roku czy dwóch nadal będą działać szybko, ale wątpię. Do tego niemal nieistniejąca wielozadaniowość, okazjonalne klatkowanie czy spowolnienia (kojarzę to z wielu recenzji Samsungów).

     Uwaga – nie, nie mam najmniejszej ochoty uczestniczyć w g…burzy na temat optymalizacji Samsunga. Po prostu wg mnie Samsungi są słabo zoptymalizowane, ale jeśli ktoś uważa inaczej – też fajnie, nie zamierzam przekonywać do zmiany zdania. I niech nikt nie oczekuje, że ja swoje zmienię pod wpływem przekonywania.