Pixele z zakrzywionym wyświetlaczem? Google chce zainwestować ogromne pieniądze

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-04-10

Dzisiaj płaskie wyświetlacze bez żadnych wodotrysków są bardzo… nudne. Tak przynajmniej uważają producenci, którzy starają się coraz bardziej urozmaicać ich wygięcia, kształt czy też dodając kolejne miliony pikseli. Google rok temu postawił na swego rodzaju standard, ale niedługo może się to zmienić.

Do  Sieci wyciekły materiały pokazujące, że Amerykanie zaproponowali LG Display 880 milionów dolarów jako zabezpieczenie dostaw ekranów wykonanych w technologii OLED. Być może nie jest w tym nic dziwnego, ale Google zaznaczyło opcję elastycznych paneli. To oznacza, że kolejne Pixele mogą mieć zakrzywione ekrany na boki urządzenia. Równie dobrze może pojawić się następca Nexusa S z prawdziwie wyprofilowanym frontem. Możliwości jest naprawdę wiele, ale przypominam, że to jest jedynie propozycja. Czy LG zaakceptuje te warunki? Koreańczycy mają obecnie na barkach zamówienie dla Apple (z Samsungiem), więc równie dobrze mogą się nie wyrobić.

Jednak nie wiemy, czy oferta Google miałaby zostać urzeczywistniona razem z premierą Pixeli drugiej generacji czy też dopiero za rok. Mimo wszystko Amerykanie chcą elastycznych paneli OLED, a my jesteśmy ciekawi czy wykorzystają je do celów innych niż estetycznych.

źródło: Phone Arena • Lookso

  Mam takie wrażenie, że oni z tymi zakrzywionymi ekranami odkrywają koło na nowo i mam nadzieję, że to będzie tak jak z tym całym 3D w telewizorach. Już nie produkują….
  O ile koncepty giętkich wyświetlaczy były dość ciekawe, tak tutaj tego hype nie zrozumiem. A argumenty, że u Samsunga z boku są „wygodne” skróty, to to żaden argument bo to tylko software’owo jest zrobione i równie dobrze może działać na płaskim wyświetlaczu, co z resztą w custom romach robią developerzy chociażby.

 • H0Ly_bLaSt0R

  To zależy jak bardzo mają być wygięte te wyświetlacze. Podobno w S8 jest to już mniejsze zakrzywienie ale dalej chyba największe spośród innych producentów. W takim Huawei Mate 9 też jest zakrzywiony ekran ale tylko delikatnie i moim zdaniem jest to bardziej wygodnie niż rozwiązanie samsunga a funkcjonalność taka sama.

 • „Dzisiaj płaskie wyświetlacze bez żadnych wodotrysków są bardzo… nudne. Tak przynajmniej uważają producenci, którzy starają się coraz bardziej urozmaicać ich wygięcia, kształt czy też dodając kolejne miliony pikseli. ”
  I tu koniec artykułu.

  • Patrollej33

   Właśnie, co z tego, że są wygodniejsze w obsłudze, że mniejsze jest ryzyko stłuczenia ich, skoro SĄ NUDNE!

   • Innowacja to nie zakrzywiony ekran a coś co jest UŻYTECZNE.

    • Patrollej33

     Według Samsunga zakrzywiony wyświetlacz jest bardzo użyteczny. Co z tego, że funkcje z nim związane (panel boczny itp) równie dobrze można zaimplementować na płaskim ekranie 😀