ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlus głuchy na problemy – wściekli użytkownicy czekają na Nougata

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj dla tytułowej firmy liczą się tylko OnePlus 3 i 3T. Wszędzie są reklamy obu modeli, programiści skupiają się przede wszystkim na dodawaniu nowości tylko na te smartfony, a co z poprzednikami? OnePlus One już swoje lata ma i został stworzony we współpracy z Cyanogen Inc., które już nie istnieje. To zrozumiałe, że nie jest oficjalnie aktualizowany przez chińską firmę.

Jednak czemu podobny los spotkał OnePlus X i 2? Użytkownicy tych smartfonów w każdym możliwym miejscu zadają to samo pytanie – kiedy pojawi się Android Nougat? Firma udaje, że nie słyszy tych potrzeb i z miesiąca na miesiąc zmienia zdanie na temat gotowości poszczególnych aktualizacji. Więcej na ten temat przeczytacie na forum OnePlus: Klik! Sam dziwię się, że OP2 po tak świetnym przyjęciu aktualizacji dla następcy jeszcze nie otrzymał nowej wersji systemu – nawet w testowym wydaniu. Jeśli chodzi o OPX to szczerze mówiąc nie liczyłbym na zbyt wiele. Już w momencie premiery to urządzenie miało „przeterminowane” podzespoły, choć wciąż wystarczające do normalnego użytkowania.

Oczywiście jeśli zainteresujemy się nieoficjalnym wsparciem to pojawia się LineageOS, który oferuje Androida 7.1.1 Nougat dla wszystkich smartfonów OnePlus.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy