Pamiętacie jak niedawno informowałem Was o plotkach mówiących, że Samsung wyda specjalną wersję Galaxy S8+? Dzisiaj te informacje zostały oficjalnie potwierdzone i Koreańczycy rozpoczynają przedsprzedaż wersji wyposażonej w 6 GB pamięci operacyjnej. Oczywiście to jedyna zmiana w stosunku do bazowego modelu z 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Jednak wcześniej myśleliśmy, że Samsung wyda ten model wyłącznie w Chinach. Okazuje się, że nie tylko, gdyż przedsprzedaż rozpoczęła się w Korei Południowej. Ceny? Niezbyt wygórowane w porównaniu do plotek. Granica 1000 dolarów nie została przekroczona, gdyż najnowsza wersja flagowego smartfonu kosztuje – w przeliczeniu z koreańskiej waluty – 957 dolarów, czyli około 3850 złotych. Tak, mniej więcej na tyle samo został wyceniony w Polsce podstawowy model Galaxy S8+ wyposażony w pamięci 4/64 GB. Jednak w stosunku do światowych cen, odmiana z 6 GB RAM kosztuje więcej o około 150 dolarów, czyli ~600 złotych. W zamian dostajemy przystawkę DeX o takiej samej wartości.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Właśnie ta różnica sprawia, że próżno czekać na najnowszą wersję flagowego modelu Samsunga w naszym kraju. Mógłby on – po doliczeniu podatków – kosztować w okolicy 5000 złotych. Jednak Koreańczycy podobno myślą o wprowadzeniu do innych krajów Galaxy S8+ z 6 GB RAM.

 

źródło: GSMArena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.