Pamiętacie jak niedawno informowałem Was o plotkach mówiących, że Samsung wyda specjalną wersję Galaxy S8+? Dzisiaj te informacje zostały oficjalnie potwierdzone i Koreańczycy rozpoczynają przedsprzedaż wersji wyposażonej w 6 GB pamięci operacyjnej. Oczywiście to jedyna zmiana w stosunku do bazowego modelu z 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Jednak wcześniej myśleliśmy, że Samsung wyda ten model wyłącznie w Chinach. Okazuje się, że nie tylko, gdyż przedsprzedaż rozpoczęła się w Korei Południowej. Ceny? Niezbyt wygórowane w porównaniu do plotek. Granica 1000 dolarów nie została przekroczona, gdyż najnowsza wersja flagowego smartfonu kosztuje – w przeliczeniu z koreańskiej waluty – 957 dolarów, czyli około 3850 złotych. Tak, mniej więcej na tyle samo został wyceniony w Polsce podstawowy model Galaxy S8+ wyposażony w pamięci 4/64 GB. Jednak w stosunku do światowych cen, odmiana z 6 GB RAM kosztuje więcej o około 150 dolarów, czyli ~600 złotych. W zamian dostajemy przystawkę DeX o takiej samej wartości.

Właśnie ta różnica sprawia, że próżno czekać na najnowszą wersję flagowego modelu Samsunga w naszym kraju. Mógłby on – po doliczeniu podatków – kosztować w okolicy 5000 złotych. Jednak Koreańczycy podobno myślą o wprowadzeniu do innych krajów Galaxy S8+ z 6 GB RAM.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.