Miliony użytkowników na całym świecie korzysta z Twittera, by być na bieżąco z nowinkami, wiadomościami i komentarzami swoich znajomych. Są jednak kraje, w których żyje się nieco gorzej, a opłaty transferowe są znacznie wyższe. Dlatego też powstał Twitter Lite.

Co ciekawe, jego obsługa ogranicza się wyłącznie do przeglądarki. Aplikacja nie pojawi się w żadnym sklepie ani na Androidzie, ani na iOS. Twitter Lite znajduje się pod TYM adresem. Wystarczy wejść, zalogować się i voila! Jesteśmy w stanie oszczędzić dane pakietowe, tweety będą się szybciej wczytywać przy wolnych połączeniach, gdyż nie od razu ładowana jest cała treść multimediów. Twitter Lite zajmuje tylko 1 MB w pamięci telefonu i bez kłopotu działa z przeglądarką Chrome – dostajemy powiadomienia, a aplikacja jest w stanie pracować offline.

 

Pomysł fajny. Dla tych, którzy ćwierkają okazyjnie może się to okazać nawet lepszym wyborem niż dedykowana aplikacja. Również dla tych, których smartfony są nieco słabsze i wolniejsze. Aplikacje są coraz cięższe i zaawansowane, Twitter Lite dostarcza jednak wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do korzystania z serwisu.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.