ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google, gboard, klawiatura

[Pobierz] Aktualizacja GBoard v6.2 wnosi przydatne nowości – m.in. sterowanie kursorem

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Nadeszła kolejna aktualizacja do google’owskiej klawiatury. GBoard w wersji 6.2 przynosi kilka niezłych nowości, na które czekali użytkownicy. Warto więc już teraz sprawdzić, jaką wersję mamy zainstalowaną na smartfonie i dokonać update’u!

Co dodano? Zacznijmy od przycisków odpowiadających za kontrolę kursora. W poprzednich wersjach mogliśmy nim sterować poprzez przesuwanie palcem po spacji. Manipulacja odbywała się wtedy jednak tylko w poziomie. Teraz wraz z nowymi klawiszami jesteśmy w stanie przemieszczać kursor we wszystkich kierunkach. By je uruchomić, wystarczy kliknąć na przycisk „G”, a następnie wybrać środkową propozycję (wygląda ona mniej więcej tak <I>). Naszym oczom ukaże się wtedy nowa klawiatura, gdzie oprócz strzałek znajdą się klawisze odpowiadające za kopiowanie, wycinanie oraz wklejanie treści. Dla większych partii tekstu może to być rozwiązanie prostsze i wygodniejsze aniżeli korzystanie z dłuższego przytrzymania i zaznaczania tekstu za pomocą znaczników.

Aktualizacja przynosi również większą swobodę w przypadku dostosowywania wielkości klawiatury. Tryb pop-up pozwalana na zmniejszenie klawiszy, dzięki czemu łatwiej z nich będzie korzystać za pomocą jednej ręki. Również okienko z klawiaturą możemy przesuwać, znajdując dla niego najwygodniejsze dla nas miejsce.

Jeśli nie chcecie czekać, aż GBoard v6.2 pojawi się w Sklepie Play, możecie pobrać klawiaturę już teraz korzystając z TEGO linku.

źródło: xda-developers

Sprawdź najnowsze wpisy