Samsunga można lubić lub nie, ale jedno trzeba przyznać tej firmie – dopracowywanie wyświetlaczy AMOLED od pierwszego urządzenia z Androidem ewidentnie się opłacało. Ekran Galaxy S8 został uznany przez korporację DisplayMate Technologies za najlepszy jaki kiedykolwiek pojawił się w urządzeniach mobilnych.

Dla przypomnienia, wcześniej ten tytuł również należał do Samsunga i wyświetlacza Galaxy Note7. Koreańczycy tym razem wyśrubowali kilka interesujących statystyk. Przede wszystkim maksymalna jasność na poziomie 1020 nitów może robić wrażenie. Do tego dodajmy pokrycie natywnej gamy kolorów – 113% DCI-P3 i 142% sRGB. Wymieniajmy dalej: najwyższy współczynnik kontrastu, wysoka rozdzielczość, niska wrażliwość na odbicie promieni światła czy też bardzo dobre kąty widzenia. To tylko niektóre z zalet wymienionych przez autorów testu i pełną dokumentację znajdziecie w linku zamieszczonym w źródle. Niewątpliwie duży wpływ na ten wynik ma również szkło Gorilla Glass 5, nowe proporcje czy też wąskie ramki nad i pod panelem.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Tym sposobem osoby szukające możliwie najlepszego wyświetlacza powinny interesować się urządzeniami Samsunga z górnej półki. Szczególnie Galaxy S8 i S8+, który z dnia na dzień zdobywa coraz lepsze opinie.

 

źródło: DisplayMate Technologies
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.