Samsung Galaxy S8 z najlepszym wyświetlaczem w historii smartfonów

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-04-05

Samsunga można lubić lub nie, ale jedno trzeba przyznać tej firmie – dopracowywanie wyświetlaczy AMOLED od pierwszego urządzenia z Androidem ewidentnie się opłacało. Ekran Galaxy S8 został uznany przez korporację DisplayMate Technologies za najlepszy jaki kiedykolwiek pojawił się w urządzeniach mobilnych.

Dla przypomnienia, wcześniej ten tytuł również należał do Samsunga i wyświetlacza Galaxy Note7. Koreańczycy tym razem wyśrubowali kilka interesujących statystyk. Przede wszystkim maksymalna jasność na poziomie 1020 nitów może robić wrażenie. Do tego dodajmy pokrycie natywnej gamy kolorów – 113% DCI-P3 i 142% sRGB. Wymieniajmy dalej: najwyższy współczynnik kontrastu, wysoka rozdzielczość, niska wrażliwość na odbicie promieni światła czy też bardzo dobre kąty widzenia. To tylko niektóre z zalet wymienionych przez autorów testu i pełną dokumentację znajdziecie w linku zamieszczonym w źródle. Niewątpliwie duży wpływ na ten wynik ma również szkło Gorilla Glass 5, nowe proporcje czy też wąskie ramki nad i pod panelem.

Tym sposobem osoby szukające możliwie najlepszego wyświetlacza powinny interesować się urządzeniami Samsunga z górnej półki. Szczególnie Galaxy S8 i S8+, który z dnia na dzień zdobywa coraz lepsze opinie.

źródło: DisplayMate Technologies • Ironpiter

  Wiadomo. Ale chyba S9 będzie miał OLED jak iphone

  • Łukasz Pająk

   Skąd takie przypuszczenie?

   • Ironpiter

    Bo teraz Apple zamówilo u samsunga ekrany OLED do najnowszego iphone a samsung idzie śladami Apple. Tak uważam

    • Łukasz Pająk

     Ok… Każdy może mieć swoje zdanie, ale nie wiem, co ma jedno z drugim wspólnego.

    • Marcin

     Przecież amOLED czy OLED to jeden pies. Amoled – wariacja OLEDa.

     • Tomi li

      To nie to samo jest jeszcze jak dobrze pamiętam s-oled i jeszcze kilka wersji kazda różni sie od siebie i ma inną technologie produkcji i amoled w cyferkach wypada najlepiej oled jest słabszy w Google jest jeden mądry artykuł który w prosty sposób mówi czemu amoled jest najlepszą technologią

     • mkmck

      OLED już gościł w telefonach przed laty. Taka choćby Nokia N86 miała ekran OLED.

    • znafca

     co gość wymyślił 😀

    • LCD

     ahaa i Apple przyniosło technologię OLED do Samsunga i powie Samsungowi jak zrobić dobry wyświetlacz? To czekam w takim razie na S9 😛

  • mkmck

   Ze co, bo nie rozumiem… czy Ty masz na myśli to, ze iPhone będzie miał OLED zamiast AMOLED?

 • stark2991

  Tak jak Apple jest w innej lidze z SoC, tak Samsung jest w innej lidze z ekranami. Kurde, co za liczby. 1020 nitów oznacza, że wsparcie dla obrazu HDR faktycznie istnieje. Tak szerokiego pokrycia barw jeszcze nie widziałem w mobilkach, a i stacjonarki chyba tylko profesjonalne.