ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S8 z najlepszym wyświetlaczem w historii smartfonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsunga można lubić lub nie, ale jedno trzeba przyznać tej firmie – dopracowywanie wyświetlaczy AMOLED od pierwszego urządzenia z Androidem ewidentnie się opłacało. Ekran Galaxy S8 został uznany przez korporację DisplayMate Technologies za najlepszy jaki kiedykolwiek pojawił się w urządzeniach mobilnych.

Dla przypomnienia, wcześniej ten tytuł również należał do Samsunga i wyświetlacza Galaxy Note7. Koreańczycy tym razem wyśrubowali kilka interesujących statystyk. Przede wszystkim maksymalna jasność na poziomie 1020 nitów może robić wrażenie. Do tego dodajmy pokrycie natywnej gamy kolorów – 113% DCI-P3 i 142% sRGB. Wymieniajmy dalej: najwyższy współczynnik kontrastu, wysoka rozdzielczość, niska wrażliwość na odbicie promieni światła czy też bardzo dobre kąty widzenia. To tylko niektóre z zalet wymienionych przez autorów testu i pełną dokumentację znajdziecie w linku zamieszczonym w źródle. Niewątpliwie duży wpływ na ten wynik ma również szkło Gorilla Glass 5, nowe proporcje czy też wąskie ramki nad i pod panelem.

Tym sposobem osoby szukające możliwie najlepszego wyświetlacza powinny interesować się urządzeniami Samsunga z górnej półki. Szczególnie Galaxy S8 i S8+, który z dnia na dzień zdobywa coraz lepsze opinie.

źródło: DisplayMate Technologies

Sprawdź najnowsze wpisy