Nokia w tym roku zaprezentowała już połowę smartfonów, które planuje przedstawić do grudnia włącznie. Są to w głównej mierze budżetowe urządzenia, które zostały dobrze przyjęte. Na samym początku pojawił się model 6, który ponownie został zaprezentowany światu na targach Mobile World Congress, ale razem z rodzeństwem: 3 i 5. Mimo wszystko wciąż czekamy na flagową propozycję, która najprawdopodobniej dostanie numer 9.

Póki co niewiele wiemy na temat tego smartfonu, ale w Sieci huczy od różnych plotek. Jednak zacznijmy od technologii OZO Audio. Czym tak właściwie ona jest? W skrócie mowa o dźwięku 360 stopni, ale zobaczcie zapowiedź, a raczej poznajcie możliwości:

Robi wrażenie? Ewidentnie, w końcu mamy do czynienia z dźwiękiem dokładnie nas otaczającym, ale oczywiście to forma reklamy. Wymagania OZO Audio w stosunku do specyfikacji smartfonu to 4 mikrofony jeśli chcemy mieć do czynienia z dźwiękiem 360 stopni lub 3 mikrofony jeśli zadowolimy się jedynie „przestrzenną” alternatywą. Ok, czyli wiemy, że Nokia stawia także na dźwięk. Co jeszcze Nokia 9 może mieć? W tym momencie zaglądamy do plotek i najczęściej powtarzający się zestaw brzmi następująco: Snapdragon 835, 6 GB RAM, 64/128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, aparat 22 MPx (Carl Zeiss?) z tył i 12 MPx z przodu. Do tego 5,5-calowy wyświetlacz QuadHD i akumulator o pojemności 3800 mAh. Ma pojawić się również certyfikat IP68 oraz Android 7.1 Nougat.

Kiedy ujrzymy Nokię 9? Raczej nie prędko zważywszy na to, że w sklepach jeszcze nie znajdziemy urządzeń, które wymieniłem na początku wpisu. Wstępne przewidywania datowane są na drugą połowę roku, więc… bądźmy cierpliwi.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.