ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 7.1.2 Nougat gotowy. Pixele i Nexusy już otrzymują aktualizację

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google w końcu zdecydowało się zakończyć testy najnowszego systemu z rodziny Nougat. Android 7.1.2 można uznać za stabilny i oczekiwać na aktualizację poszczególnych producentów. Oczywiście pod warunkiem, że firmy w ogóle zainteresują się tym oprogramowaniem.

Android 7.1.2 Nougat pojawił się w formie testowej w styczniu, o czym informowaliśmy Was w tym wpisie: Klik! W marcu została wydania druga wersja tego systemu, a dzisiaj testy oficjalnie zostały zakończone, o czym świadczą aktualizacje następujących urządzeni: Pixel C, Pixel, Pixel XL, Nexus 6P oraz Nexus 5X. W ramach przypomnienia, Nexus 6 oraz 9 nie zostaną zaktualizowane. Ok, ale co się zmieniło? Zmiana ostatniej cyfry w nazewnictwie świadczy o tym, że niewiele i tak też właściwie jest. Dodano możliwość ustawiania żywych tapet na ekranie blokady czy też na pulpicie, udostępniono wszystkim modelom gesty sterowane czytnikiem linii papilarnych czy też zmodyfikowano ustawienia zużycia energii.

Tym sposobem Nougat najprawdopodobniej został już w pełni dopracowany. Próżno spodziewać się kolejnych dużych aktualizacji, podczas gdy dostępny jest już Android O w wersji testowej. Mimo wszystko zapewne wielu z Was wciąż czeka „jedynie” na Androida 7.0.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy