ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

„Jak oni wyświetlają” – test ekranów

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: NewsyWszyscy pamiętamy niedawne porównanie wyświetlaczy przeprowadzone w świetle dziennym. Po prawie miesiącu prezentujemy Wam drugą część wyżej wspomnianego testu. Tym razem w szranki stanęły wyświetlacze wykonane w technologiach: LCD, AMOLED (active matrix OLED), a także Super AMOLED. 

W ostatnim teście, ekran AMOLED nie spisał się dobrze, prześcignął go nawet nieco starszy LCD TFT, bezkonkurencyjny był za to Super AMOLED, który jest najmłodszy z całej stawki.   

Na czterech telefonach reprezentujących 3 różne technologie wykonania ich ekranów, odegrany został specjalny film w rozdzielczości HD 720p. Na wszystkich sprzętach do odtworzenia filmu zastosowano standardowe, wbudowane odtwarzacze.   

Na podstawie zdjęć, czy filmów niezwykle ciężko jest rzetelnie ocenić jakość odgrywanego obrazu. Mimo tego, Samsung Galaxy S reprezentujący Super AMOLED jest niewątpliwie najlepszy w całym zestawieniu, ekran cechuje się wspaniałym kontrastem oraz odwzorowaniem kolorów i głębokością czerni. 

Na drugie miejsce bezsprzecznie zasłużyła Motorola, która wybiła się ponad pozostałe sprzęty, lecz ciągle daleko jej do poziomu galaktycznego S. Wygląda na to, że zastosowanie mniej popularnego ekranu TFT LCD (wykonanego w nowszej, lepszej technologii) było przemyślanym ruchem.

Trzecie miejsce, to sprawa dyskusyjna. Brak wyraźnych różnić między obrazem prezentowanym przez Evo 4g (TFT LCD) i Nexusa One (AMOLED) nie pozwala jednoznacznie osądzić, który z nich jest lepszy.  
źródło: androidcentral.com 

Sprawdź najnowsze wpisy