iPhone 7s i iPhone 8 z ekranem True Tone – zaawansowana techonologia dostosowania barwy ekranu

Newsy

W tym roku mamy otrzymać trzy nowe iPhone’y od Apple – 7s, 7s Plus oraz 8. W Sieci krąży wiele plotek na ich temat. Mówią one o wysokiej cenie – oscylującej wokół 1000 dolarów, bezprzewodowym ładowaniu, ekranie OLED czy też wykonaniu obudowy z aluminium i szkła wzmacnianego termicznie. Tym razem pojawia się nowość w postaci True Tone.

Czym to jest? True Tone jest zaawansowaną technologią automatycznego dopasowywania barwy ekranu do otoczenia. Nie tylko zmieni się natężenie podświetlenia ekranu, ale również pod uwagę zostanie wzięta temperatura światła zewnętrznego. Cała idea w tym, by kolory wyświetlane na ekranie były najbardziej naturalne. Znajdując się w słabo oświetlonym pomieszczeniu wyświetlacz przybierze cieplejsze barwy, natomiast w przypadku spaceru pod zachmurzonym niebem, ekran stanie się zimniejszy.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Na rynku z takiego rozwiązania korzysta na razie tylko iPad Pro 9.7 cala. Analitycy z Barclays sugerują jednak, że ekrany True Tone pojawią się również w tegorocznych iPhone’ach. W iPadzie jest to czterokanałowy czujnik. Nie wiadomo czy Apple zdecyduje się na umieszczenie w swoich smartfonach tego samego, czy też na ulepszoną wersję. Czujniki natężenia światła ma dostarczyć austriacka firma AMS.

źródło: Macrumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x