iPhone 7s i iPhone 8 z ekranem True Tone – zaawansowana techonologia dostosowania barwy ekranu

1 minuta czytania
Komentarze

W tym roku mamy otrzymać trzy nowe iPhone’y od Apple – 7s, 7s Plus oraz 8. W Sieci krąży wiele plotek na ich temat. Mówią one o wysokiej cenie – oscylującej wokół 1000 dolarów, bezprzewodowym ładowaniu, ekranie OLED czy też wykonaniu obudowy z aluminium i szkła wzmacnianego termicznie. Tym razem pojawia się nowość w postaci True Tone.

Czym to jest? True Tone jest zaawansowaną technologią automatycznego dopasowywania barwy ekranu do otoczenia. Nie tylko zmieni się natężenie podświetlenia ekranu, ale również pod uwagę zostanie wzięta temperatura światła zewnętrznego. Cała idea w tym, by kolory wyświetlane na ekranie były najbardziej naturalne. Znajdując się w słabo oświetlonym pomieszczeniu wyświetlacz przybierze cieplejsze barwy, natomiast w przypadku spaceru pod zachmurzonym niebem, ekran stanie się zimniejszy.

Na rynku z takiego rozwiązania korzysta na razie tylko iPad Pro 9.7 cala. Analitycy z Barclays sugerują jednak, że ekrany True Tone pojawią się również w tegorocznych iPhone’ach. W iPadzie jest to czterokanałowy czujnik. Nie wiadomo czy Apple zdecyduje się na umieszczenie w swoich smartfonach tego samego, czy też na ulepszoną wersję. Czujniki natężenia światła ma dostarczyć austriacka firma AMS.

źródło: Macrumors

Motyw