iPhone 7s i iPhone 8 z ekranem True Tone – zaawansowana techonologia dostosowania barwy ekranu

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-04-01

W tym roku mamy otrzymać trzy nowe iPhone’y od Apple – 7s, 7s Plus oraz 8. W Sieci krąży wiele plotek na ich temat. Mówią one o wysokiej cenie – oscylującej wokół 1000 dolarów, bezprzewodowym ładowaniu, ekranie OLED czy też wykonaniu obudowy z aluminium i szkła wzmacnianego termicznie. Tym razem pojawia się nowość w postaci True Tone.

Czym to jest? True Tone jest zaawansowaną technologią automatycznego dopasowywania barwy ekranu do otoczenia. Nie tylko zmieni się natężenie podświetlenia ekranu, ale również pod uwagę zostanie wzięta temperatura światła zewnętrznego. Cała idea w tym, by kolory wyświetlane na ekranie były najbardziej naturalne. Znajdując się w słabo oświetlonym pomieszczeniu wyświetlacz przybierze cieplejsze barwy, natomiast w przypadku spaceru pod zachmurzonym niebem, ekran stanie się zimniejszy.

Na rynku z takiego rozwiązania korzysta na razie tylko iPad Pro 9.7 cala. Analitycy z Barclays sugerują jednak, że ekrany True Tone pojawią się również w tegorocznych iPhone’ach. W iPadzie jest to czterokanałowy czujnik. Nie wiadomo czy Apple zdecyduje się na umieszczenie w swoich smartfonach tego samego, czy też na ulepszoną wersję. Czujniki natężenia światła ma dostarczyć austriacka firma AMS.

źródło: Macrumors • Jumperone

  Nie miałem z tym doczynienia, ale z chęcią bym sprawdził ten bajer. Jakby tak jeszcze włączał tryb nocny w przypadku zerowego oświetlenia to byłby bajer.

 • Bartłomiej Nowacki

  Jak to rozumieć: „Znajdując się w słabo oświetlonym pomieszczeniu z mocnym światłem” ?

  • Kamil Lewicki

   Dzięki, poprawione!

 • Mike

  Zbędny bajer.

 • stark2991

  A daje to coś? Nigdy dyskomfortu nie odczuwałem z tego powodu że jest różne oświetlenie.

  • Łukasz Pająk

   Patrząc z medycznego punktu widzenia to daje. W głównej mierze pozwala regulować sen.

   • marcus1212

    możesz rozwinąć myśl? Co znaczy z medycznego punktu?

    • mkmck

     Łukasz odniósł się do faktu, że emisja niebieskiego światła z ekranów naszych smartfonów przed snem zaburza go. Fakt wiele razy opisywany przez naukowe portale. By temu zapobiec można manualnie włączyć żółty filtr ekranu w iphonach i niektórych androidach. Tu ekran miałby dostosowywać się automatycznie.

    • Łukasz Pająk