[Film] Rozpoznawanie twarzy w Galaxy S8 można bardzo łatwo oszukać

Newsy

Jedną z „nowości” w Galaxy S8 i S8+ jest algorytm pozwalający rozpoznawać twarz użytkownika. Ma on wspierać skaner tęczówek i pomagać szybko odblokowywać urządzenie. Jednak cudzysłów w pierwszym zdaniu pojawił się nie bez przyczyny – otóż już w Androidzie Ice Cream Sandwich taka funkcja się pojawiła i została uznana za… nieprzydatną.

Powód był prosty – możliwość oszukania tego systemu była na tyle prosta, że każdy mógł odblokować urządzenie zabezpieczone tą metodą. Jak to wygląda w przypadku rozwiązania zaproponowanego przez Samsunga? Przekonajcie się sami:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Tak, dokładnie tak samo i zwykłe zdjęcie wyświetlane na innym telefonie pozwala odblokować urządzenie. Nie da się ukryć, że takie zabezpieczenie to żadne zabezpieczenie, ale jeśli dodamy do tego skaner tęczówek to już tak łatwo nie odblokujemy Galaxy S8 i S8+. Jak również autor nagrania zauważył, bardzo możliwe, że to jedynie kwestia oprogramowania demonstracyjnego i egzemplarze przeznaczone do sprzedaży zostaną lepiej pod tym względem dopracowane. Mimo wszystko producent sam zaznaczył, że jeśli cenimy bezpieczeństwo to do dyspozycji mamy skaner tęczówek oraz czytnik linii papilarnych.

Jednak jednemu nie można zaprzeczyć. Już Wy zwróciliście uwagę, że tak może być w momencie, gdy do Sieci dostała się informacja, iż Samsung chce zastosować algorytm rozpoznawania twarzy jako usprawnienie dla skanera tęczówek.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x