Dzisiejszy dzień ewidentnie należy do Samsunga Galaxy S8 i S8+. Mimo wszystko w Sieci pojawiły się również inne informacje. Również na temat smartfonów z najwyższej półki, ale tym razem mowa o Pixelach od Google.

Pierwszą generację mobilnych urządzeń z tej rodziny stworzyło HTC, ale oczywiście Amerykanie nie zamieścili nigdzie informacji o azjatyckim producencie. W zamian mamy „Phone by Google”. Nie nam oceniać takie postępowanie, ale możemy już co nieco powiedzieć o potencjalnych firmach mogących zastąpić Tajwańczyków. Otóż HTC sprzedało 2,1 milionów egzemplarzy Pixela i Pixela XL, co jest stosunkowo dobrym wynikiem, ale na pewno nie rewelacyjnym. Następcy ewidentnie mają większe szanse na wyższą sprzedaż. Według ujawnionych informacji za nowe smartfony dla Google może ponownie odpowiadać HTC, ale zainteresowani są również LG, TCL oraz Coolpad. Doskonale wiemy, że Amerykanie lubią współpracować z Koreańczykami, ale z drugiej strony mamy firmę odpowiedzialną za Alcatela i sprzęt dla BlackBerry czy też producenta stosunkowo popularnych tabletów.

Której firmy propozycję chcielibyście ujrzeć jako nowe Pixele? Niewątpliwie Google już myśli nad następcami, ale czy został on (lub oni) wybrani? Tego nie wiemy.

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.