ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung postawi na podwójne aparaty – patent dla Galaxy Note8?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung miał wprowadzić podwójny moduł aparatu w Galaxy Note7. Tak jednak się nie stało. W takim razie plotki zaczęły mówić, że to Galaxy S8 będzie patrzył na świat dwoma obiektywami. Tak też nie będzie. W takim razie przyszła pora na Galaxy Note8? Bardzo możliwe, gdyż w Sieci już pojawiły się patenty Koreańczyków wskazujące na zainteresowanie tym rozwiązaniem.

Co Samsung tak naprawdę mógł opatentować w kwestii podwójnych modułów aparatu? Rozmiar, a dokładniej rzecz ujmując grubość. Koreańczycy nie chcą opierać się wyłącznie na rozwiązaniach konkurencji (czytaj Sony) i sami planują przedstawić własny punkt widzenia na to zagadnienie. Samsung chce zamknąć w cienkim module dwie matryce, które mają być bardzo czułe na światło. Patent również wspomina o zastosowaniu technologii 3D oraz możliwości mierzenia odległości, co idealnie wpasowuje się w projekt Tango jak i ogólnie rozumianą rozszerzoną rzeczywistość.

Tym sposobem to tylko kwestia czasu, aż Koreańczycy zdecydują się na tego typu rozwiązanie w smartfonach. Oczywiście pierwszym podejrzanym o wykorzystanie podwójnego modułu aparatu jest wspomniany Galaxy Note8, ale być może Samsung wcześniej pokaże modele wykorzystujące powyższy patent w innych rodzinach, na przykład Galaxy C.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy