Trzyletni HTC One M8 dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat! [Aktualizacja]

Paweł Bilski Newsy 2017-03-27

Kto by się tego spodziewał? Wszystko wskazuje na to, że trzyletni HTC One M8 dostanie aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Jest to niemała niespodzianka, bowiem pierwotnie smartfon miał zostać pozbawiony aktualizacji do Nougata.

Informacja o aktualizacji pojawiła się na amerykańskiej stronie T-Mobile – zdjęcie możecie zobaczyć poniżej. Wygląda to więc autentycznie, bo mówimy o oficjalnym źródle. Czekamy jednak na potwierdzenie tej informacji ze strony użytkowników – co jest w tej kwestii kluczowe. Pamiętajmy, że Snapdragony 800/801 nie wspierają sprzętowo Vulkan API, przez co aktualizacja do Nougata jest oficjalnie niemożliwa.

Nie wiadomo, co na to polski oddział T-Mobile, ale jeśli Amerykanie dostaną takową aktualizację, to polscy użytkownicy powinni być dobrej myśli.

Gwoli przypomnienia, HTC One M8 to jeden z bardziej udanych smartfonów tajwańskiej firmy. Zadebiutował na rynku w marcu 2014 roku. Urządzenie zostało wyposażone w 5 calowy ekran Full HD, procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB RAM oraz baterię 2600 mAh. Co ciekawe, One M8 po wyjęciu z pudełka pracował pod kontrolą… Androida 4.4.2 KitKat.

[AKTUALIZACJA 15:21 27.03.2017] Redakcja The Android Soul poinformowała, że dostała odpowiedź od supportu T-Mobile. Wygląda na to, że informacja podana na stronie operatora to zwykły błąd. Fałszywa notka ma zostać jak najszybciej usunięta – co jest ciekawe, bo widnieje ona na stronie operatora od dwóch dni. Jest to równoznaczne z tym że HTC One M8 nie dostanie Androida 7.0 Nougat.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x