Irytuje Was to, że Samsung najprawdopodobniej wymusił na Qualcommie fakt, że to Galaxy S8 ma być pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 835 blokując tym samym innych producentów? Cóż, Amerykanie również nie są dłużni Koreańczykom i jak zostało oficjalnie ujawnione to układy Exynos pojawią się jedynie w modelach z serii Galaxy.

Koreański oddział regulacyjny do spraw konkurencji gospodarczej (Fair Trade Commission) ujawnił, że umowa pomiędzy Samsungiem a Qualcommem opierająca się na patentach sprawia, iż Exynosy nie podbiją całego rynku mobilnego. W ostatnich latach Samsung wyraźnie rozwinął portfolio swoich układów stosując je nie tylko we flagowych urządzeniach. Pojawiły się one również u innych producentów, np.: Meizu. Jednak to się zmieni. Oczywiście Koreańczycy wciąż będą tworzyć własne jednostki, ale nie ujrzymy ich poza urządzeniami z rodziny Galaxy. Co ciekawe, ta umowa obowiązywać ma przez 25 lat.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Co to dla nas oznacza? Oczywiście mniejszy wybór na rynku, a to ma zarówno zalety jak i wady. Większa konkurencja to szybszy rozwój, ale też konieczność dopracowania oprogramowania do konkretnych rozwiązań. Exynosy ewidentnie są polecanymi układami, ale niekoniecznie dla fanów modyfikacji. Mimo wszytko dzisiaj możemy być pewni, że te jednostki znajdziemy tylko u Samsunga.

 

źródło: english.hankyung.com
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.