Samsung DeX – wyciekły grafiki przystawki zmieniającej telefon w komputer

Newsy

Od pewnego czasu krążą plotki, jakoby Samsung chciał wyposażyć swojego Galaxy S8 w klona funkcji Convergence/Continuum. Teraz jako dopełnienie plotek mamy grafikę, która prezentuje prawdopodobnie przystawkę dla wspomnianego telefonu.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Dock będzie odpowiadać za wyświetlanie trybu desktopowego po umieszczeniu w nim telefonu. Obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. W przystawce znajdują się również 2 porty USB 2.0, USB Type-C, HDMI oraz Ethernet (Rj45). Nie zapomniano o chłodzeniu – DeX ma własny wiatraczek, dzięki czemu telefon będzie mógł pracować przy pełnym obciążeniu bez spadków wydajności. To bardzo ważna wiadomość, samo wyświetlanie obrazu przy jednocześnie aktywnym wyświetlaczu telefonu mocno rozgrzeje układ graficzny. Z powodu braku dodatkowego chłodzenia poległa Lumia 950, telefon często zwalniał, aby nie doprowadzić do uszkodzenia. Według przecieków DeX ma kosztować 150 euro. Premiery możemy oczekiwać 29 marca, kiedy to zostanie zaprezentowany Galaxy S8.

To może być hit!

Samsung wyciągnął lekcję z porażek swoich poprzedników. Środowisko desktopowe ma to, czego zabrakło w konkurencyjnych platformach – dużych zasobów aplikacji. Nie pojawią się również problemy z wydajnością, mamy do dyspozycji topowe podzespoły oraz nie musimy przejmować się temperaturą. Martwi cena, która wydaje się dość wysoka, jak na przejściówkę MHL z dodatkowym hubem USB. Pozostaje liczyć na to, że Samsung nie utrudni korzystania z zamienników. Obecnie jedyną realną alternatywą może być Remix Singularity, jednak trudno porównywać DeX’a do alternatywy opartej na custom romach.

Źródło: WinFuture


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x