ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nintendo Switch miało zadebiutować z Cyanogenem na pokładzie?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

3 marca Nintendo pokazało bardzo oryginalną konsolę, która sprzedała się w niecałe 2 tygodnie od premiery w liczbie 1,5 mln egzemplarzy! Chodzi oczywiście o Nintendo Switch czyli urządzenie, dzięki któremu możemy zagrać zarówno w domu, na ekranie telewizora jak i w podróży na kompaktowym wyświetlaczu. Jeżeli daną rozgrywkę rozpoczęliśmy na kanapie, to będziemy mogli ją skończyć w autobusie. Ta nietypowa i rewolucyjna konsola znalazła rzeszę fanów. Niektórzy narzekają jednak na zbyt okrojone i proste oprogramowanie Switcha.
 
W konsoli bowiem nie znajdziemy póki co nawet przeglądarki internetowej. Co ciekawe w Internecie pojawiły się plotki, jakoby Nintendo chciało, aby najnowsze dziecko firmy działało na Androidzie! Wdając się w szczegóły – chodzi o jego zmodyfikowaną wersję – Cyanogen. Dawno temu, firma została poproszona przez Japończyków o „stworzenie systemu na urządzenie przenośne”.
 
Co prawda w stwierdzeniu nie padła nazwa konsoli, ani słowo Android, jednakże Nintendo nie stworzyło od tego czasu innego urządzenia tego typu, a Cyanogen związany jest właśnie z systemem z zielonym robotem.
 
Oczywiście jak wiadomo, nic z tych planów nie wyszło, a szkoda, ponieważ Switch mógłby stać się również pełnoprawnym tabletem, co wzbogaciłoby jego funkcjonalność.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy