ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pojemność baterii w Galaxy S8 i S8 Plus pozostawia wiele do życzenia

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Gdy @evleaks pokazał pierwsze zdjęcie nadchodzących flagowców Samsunga, ujawnił także ich parametry. Jednym z nich była pojemność baterii, która mogła nieco negatywnie zaskoczyć. Ma ona wynosić w modelu podstawowym 3000 mAh, a w wersji S8 Plus – 3500 mAh. Po tych danych pojawiły się jeszcze inne plotki wskazujące, że będzie to jednak odpowiednio 3250 mAh oraz 3750 mAh.
 
Niestety okazuje się, że najprawdopodobniej @evleaks nie był w błędzie. Najnowsze wycieki ukazują bowiem akumulatory dla Galaxy S8 i S8 Plus w całej okazałości. Widać na nich wyraźnie pojemności 3000 mAh i 3500 mAh.
 
W związku z powyższym, można mieć obawy co do długości pracy telefonów na jednym ładowaniu. Oby historia się nie powtórzyła tak jak przy modelu S6. Wtedy klienci narzekali na „słabą baterię” w urządzeniu, której pojemność wynosiła jedynie 2550 mAh. Teraz możemy mieć podobną sytuację, ponieważ przykładowo w modelu S8 Plus, który będzie miał o 0,7-cala większy ekran niż Galaxy S7 Edge, zastosowano ogniowo mniejsze o 100 mAh. Z pewnością w Galaxy S8 i S8 Plus pomogą nowe procesory wykonane w technologii 10 nm, które są bardziej energooszczędne. Jednak mimo wszystko mam obawy co do pracy telefonu na jednym ładowaniu i ciekaw jestem pierwszych testów akumulatora urządzeń.


 
źródło: sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy