Wbrew pozorom Motorola Milestone (w USA – Droid) to już dość stary telefon. Pierwsze przecieki ze specyfikacją oraz zdjęciami mogliśmy zobaczyć dokładnie rok temu. Tak więc najwyższa pora, aby Motorola nieco popuściła pary i pokazała nam jego następcę.

 

Nazwa nowego smartfona nie jest jeszcze potwierdzona, ale przyjmujemy za nią najbardziej prawdopodobne miano – Droid 2 (oczywiście w wersji amerykańskiej). Właśnie dzisiaj dzięki dociekliwości jednego z czytelników zachodnich portali możemy zobaczyć następcę kultowego Droida w całej okazałości i to na oficjalnych grafikach. Były one bowiem znalezione na stronie amerykańskiego operatora Verizon.

Motorola Droid 2 będzie wyposażona w nowy procesor 1GHz TI OMAP3630, 512MB RAMu oraz wyświetlacz tej samej wielkości co w Droidzie – czyli 3,7 cala. Wizualnie telefon niewiele się będzie różnił. Cała konstrukcja bryły jest prawie identyczna (wymiary, slider, kształt, rozmieszczenie elementów). Zmieni się jednak widocznie układ klawiatury QWERTY, która ma być teraz o wiele wygodniejsza. Kamera oraz procesor graficzny mają pozostać bez zmian – będzie to odpowiednio 5MPx oraz PowerVR SGX530.

Premiera następcy Motoroli Milestone (Droid) ma się odbyć 23 sierpnia w Hollywood.
(ź) własne, engadget 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).