Aktualizacja do iOS 11? Prawie 200 tysięcy niedziałających aplikacji

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-19

Apple, jak co roku zaprezentuje nam kolejną wersję swojego systemu na urządzenia mobilne. W tym roku będzie to już iOS 11. Przełomowe wydanie, gdyż zmiany mogą pociągnąć za sobą wiele niedziałających aplikacji.

W 2015 roku mówiło się o całkowitym przejściu z architektury 32-bitowej na 64-bitową. Deweloperzy mieli zatem dwa lata na dopracowanie swoich aplikacji pod kątem nowych rozwiązań. Wraz z pojawieniem się na rynku iOS 11 wszystkie aplikacje oparte na 32 bitach przestaną działać.

Nie jest jednak źle. 92% twórców aplikacji dostosowało już swoje produkty do nowej architektury. Niemniej w pozostałych 8% zawiera się prawie 200 tysięcy aplikacji, które będzie można po prostu usunąć z urządzenia. Nie włączą się.

Do premiery iOS 11 pozostało jednak trochę czasu. Deweloperzy, którzy nadal opiekują się swoimi aplikacjami i chcą dostarczać, jak najlepsze produkty swoim użytkownikom zdążą z ich aktualizacją. Ci, którzy porzucili swoje „dzieci” lata temu być może obudzą się z ręką w nocniku. A wierni użytkownicy przejdą do konkurencyjnych rozwiązań.

źródło: AppleInsider • Gun’s

  Dlaczego wprowadzacie w błąd? Apple wprowadziło 64-bitowe procesory w roku 2013. Deweloperzy mieli więc 4 lata na dostosowanie swoich aplikacji.

  • Adramel

   A kiedy apl wprowadził 64bit system?

   • Przemek Erwiński

    Też w 2013.

   • Henrar

    Razem z iP5S, czyli w 2013 roku. Od dwóch lat jest bodajże obowiązek dostarczania 64 bitowej binarki jeżeli wrzuca się cokolwiek do App Store.

 • stark2991

  A w opisie diagramu „potencjalnie niekompatybilne aplikacje nie były aktualizowane od 2013 roku” 🙂