Google ma w ostatnim czasie ogromnego pecha. Dopiero co Paweł informował o downgrade Androida w Nexusie 6, a już mamy kolejną wtopę. Tym razem sprawa jest poważniejsza.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Przez pomyłkę użytkownicy Dysku Google w Windows 10 otrzymali aktualizację, która nigdy nie powinna się pojawić. Była to testowa i nieukończona wersja wykazująca ogromne problemy z poprawną pracą. Użytkownicy skarżyli się na problemy z podstawowymi zadaniami programu, takimi jak synchronizacja plików. Klient informował także o tym, że program jest tajemnicą i zakazane jest publikowanie przecieków. Jeśli ktoś takie informacje widzi na własnym, prywatnym komputerze to albo jest wybrańcem spośród milionów, albo doszło do naprawdę ogromnej pomyłki. O ironio teraz tę tajemnicę podziwia cały świat.

Co dalej?

Google anulowało aktualizację oraz wykonuje manewr znany użytkownikom Nexusa 6, który ma zakończyć się jeszcze dziś. Szczegóły znajdziecie w dzienniku błędu. Nie wiemy jednak, jakie będą konsekwencje. Aplikacja nie była ukończona, a więc mogła być podatna na ataki z zewnątrz. Downgrade Nexusa 6 bez wątpienia zdenerwował użytkowników, jednak działo się to z myślą o np. bezpieczeństwie. Tutaj na pewien czas sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli, co doprowadziło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia.
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.