Gmail od teraz z wbudowanym playerem. Otworzysz wideo prosto z załącznika

mm Paweł Bilski Newsy 2017-03-17

Desktopowa wersja Gmaila może się od dziś pochwalić nową, całkiem przydatną funkcją. Użytkownicy poczty Google dostali możliwość odtwarzania filmów prosto z załącznika umieszczonego w wiadomości.

Oznacza to, że nie musimy już pobierać wideo na dysk twardy, co jest sporym plusem. Film z załącznika zostanie otwarty przez player bliźniaczy do YouTube’a – w zasadzie to ta sama infrastruktura. Oczywiście wciąż materiały wideo można zapisywać na komputerze – oglądanie online nie jest żadnym przymusem.

Nowej funkcji sprzyja także zwiększony limit odbieranych wiadomości, który został ostatnio zwiększony przez Google do 50 MB.

Gigant z Mountain View poinformował, że aktualizacja Gmaila już się rozpoczęła, a wszyscy użytkownicy powinni ją otrzymać w ciągu maksymalnie 15 dni.

Źródło: androidauthority  • Krzychu

    Czemu każda aplikacja chce być aplikacją do wszystkiego? W ten sposób mamy messengera, który chce byc snapchatem i apką do smsów, instagrama, który chce być snapchatem, gmaila który chce być odtwarzaczem wideo i klawiaturę, która chce być tłumaczem z funkcją podania godziny o której zachodzi słońce. Bezsens

  • Tomasz G.

    Teraz otworzą raj dla robactwa