Ależ wpadka Google. Nexusy 6 otrzymały aktualizację z Nougata 7.1.1 do… 7.0

Newsy

W ostatnim czasie w sieci było bardzo głośno w związku z opóźniającą się aktualizację do Androida 7.0 Nougat dla Nexusa 6. Kiedy posiadacze tego smartfona finalnie otrzymali Nougata, wydawało się, że to koniec problemów, ale jak się okazało – nic bardziej mylnego.

Według informacji przekazanych przez użytkowników Nexusa 6, Google wypuściło aktualizację, a raczej deaktualizację, która przywraca Androida 7.0 Nougat w miejsce Nougata 7.1.1. Google potwierdziło, że głównym problemem jest Android Pay – sprawa jest ponoć diagnozowana.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Oczywiście takowy zabieg niesie za sobą konsekwencje. Downgrade systemu wprowadza spory bałagan w systemie. Niektóre aplikacje zawieszają się, przestają działać lub w ogóle się nie włączają. Co na to Google? W takim przypadku zaleca… przywrócenie ustawień fabrycznych.

Istotne jest jednak to, że posiadacze Nexusa 6 nie zostali w jakikolwiek sposób poinformowani o tym, że ich urządzenia otrzymają taki „prezent”. Nie jest to też pierwsza wpadka związana z tym urządzeniem, i z tego co możemy zaobserwować, zapewne nie ostatnia.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x