Windows XP odpalony na iPhone 7 – da się to zrobić bez jailbreaka!

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-15

Wydawać by się mogło, że iOS jest systemem mocno zamkniętym i nie odpalimy na nim nic poza aplikacjami z App Store. To jednak błędne założenie. Jednemu z deweloperów udało się uruchomić na najnowszym iPhonie system Windows.

Hacking Jules na swoim kanale na YouTube zamieścił filmik ukazujący iPhone’a 7 z odpalonym Windows XP. Zastanawiacie się, czy soft na smartfonie był zmodyfikowany? Otóż nie, iPhone nie miał zrobionego jailbreaka. 

Wykorzystany został emulator iBox. Niezbędne oprogramowanie umożliwiające powyższe działanie znajdziecie TUTAJ. Ile trwa samo uruchamianie systemu oraz jak wygląda jego użytkowanie, widać wyraźnie na wideo. Procesor A10 Fusion daje radę, a sam kursor przesuwa się dość miękko. Niemniej korzystanie z Windowsa XP na co dzień na smartfonie mogłoby wywoływać frustrację. Wszystko jest bardzo malutkie.

źródło: Techspot • Łukasz

  Frustrujące dla użytkownika by było samo to, że używa windowsa dla aple’owskim sprzęcie. Przecież to ponoć nie do przyjęcia.

 • flo89

  W końcu ajfon doczekał się porządnego systemu

 • Optymista1

  Mam w domu 20- letniego laptopa z 98 i często w szkole się z XP spotykam, więc stwierdzam że to Windows 98. Wiem w XP można wyłączyć animacje, itd i wtedy wygląda podobnie, ale
  1. Okienko wyjścia z systemu wskazuje na 98
  2. Tak samo panel sterowania

  • Rafał

   Można wyłączyć animacje, jak najbardziej, jednak tutaj XP wykrył słaby sprzęt. W takiej sytuacji np. ikonki zmieniają się w te które pamiętamy z Windowsa Me. Menu start wskazuje XP, ten styl był nie do ustawienia na 98, była to nowość wprowadzona przez bodajże win 2000. Ponadto win 98 nie miał ciągłej animacji uruchamiania, była przerywana przez fragmenty linii poleceń DOSa.

   • Optymista1

    No dobra, ale jak wyjaśnisz menu wyjścia ? Poza tym to był zmodyfikowany Windows pod IPhone’a ,więc mógł mieć zmienione elementy

    • Jeder

     Menu wyjścia na 98 o ile pamiętam nie było rozwijane, tylko pokazywała się lista wyboru.