[Film] Nokia 6 po brutalnych testach – ogień, ostrza i siła rąk

Newsy

JerryRigEverything ponownie uraczył nas swoimi testami. Jednak tym razem przed jego kamerą pojawiło się urządzenie, od którego ciężko czegokolwiek oczekiwać. Jest to Nokia 6 i mimo że firma zapewnia, iż bardzo przykłada się do wykonania swoich urządzeń to tego typu „śpiewki” znamy od dawien, dawna. Tym samym nie przedłużając, przyjrzyjmy się popularnemu testowi, któremu został poddany fiński smartfon.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zasady znane, autor sprawdza jak poszczególne powierzchnie radzą sobie z ostrzami różnej twardości. Szkło poradziło sobie tak jak inne smartfony z Gorilla Glass. Jednak Nokia tym samym materiałem pokryła również czytnik linii papilarnych, co nie jest już takie typowe. Z kolei maskownica głośnika jest materiałowa, więc lepiej unikać jej kontaktu z ostrymi krawędziami. Przejdźmy do aluminium – to już wyraźnie traci lakier po spotkaniu z narzędziami Jerrego. Konfrontacja ognia z wyświetlaczem? Piksele się wyłączają, ale po ochłodzeniu wszystko wraca do normy. Ok, co z wyginaniem? Powtórzę słowa autora – to najbardziej wytrzymały smartfon jaki miał do czynienia z tym testem.

Podsumowanie nie może być inne. Nokia spisała się bardzo dobrze, ale posiada typowe wady. Posiadając aluminiową obudowę należy liczyć się z tym, że lakier łatwo można zetrzeć. Warto też nie sprawdzać jak w dotyku prezentuje się maskownica głośnika do rozmów. Poza tym? Typowy smartfon z Gorilla Glass, który dodatkowo jest bardzo sztywny.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x