Snapdragon 660 wykręca w AnTuTu niezły wynik – fenomenalna średnia półka

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-14

Snapdragon 660 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, lecz już co nieco o nim słyszeliśmy. Ukazał się on właśnie w benchmarku, gdzie swoim wynikiem pozytywnie zaskoczył. To całkiem wydajny SoC, jak na średnią półkę.

Procesor ma być instalowany w smartfonach półki mid-range. Został wykonany w 14nm procesie technologicznym. Może się on pochwalić ośmioma rdzeniami – 4 razy Cortex-A73 2,2 GHz i 4 razy Cortex-A53 1,9 Ghz. Jak Snapdragon 660 poradził sobie w AnTuTu?

Całkiem nieźle! Test został ukończony z wynikiem 105576 punktów. To więcej niż na przykład Huawei Honor 8. Niestety nie znamy smartfonu, który posłużył testom Snapdragona 660. Jak na razie zapowiada się, że pierwsze urządzenia z tym układem na pokładzie mogą się okazać łakomym kąskiem. Wydajność średniej półki wkroczy na nowy poziom.

źródło: Twitter  • Jumperone

    myślałem że już jakieś konkrety a tu tylko antutu..

  • luk_morphos

    I to mi się podoba, bateria smartfona w którym będzie ten procek odwdzięczy się świetnym czasem pracy, podobnie jak ma to miejsce w S625 w Moto Z Play. Odkąd mam ten telefon jestem zachwycony jego działaniem, mimo że procek nie jest najszybszy, w ogóle tego nie zauważam, za to działa długo i się nie grzeje. Jeśli S660 będzie podobny, mój następny smartfon będzie właśnie z nim. I to niezależnie, jak szybki będzie wtedy snap z serii 8xx

  • May Czos

    Ceny też wkroczą na nowy poziom.