TouchWiz. Co czujecie, kiedy słyszycie tę nazwę? Co widzicie przed oczami? Mnie osobiście autorska nakładka Samsunga się podoba. Jest ładna. Jest pełna bajerów. Jest też niestety trochę ciężka. Jej stopień działania zależy oczywiście od posiadanego modelu, lecz z przykrością trzeba stwierdzić, że nawet urządzenia z 2017 roku współpracują z nią różnie. Ale to już jest koniec…

Samsung wraz z Galaxy S8 wprowadzi na rynek nie tylko nowości technologiczne. Pojawi się też nowy launcher – Samsung Experience. Zostały odświeżone ikony, dodano też przyciski nawigacyjne, gdyż w tegorocznym flagowcu zrezygnowano z fizycznych tudzież dotykowych, znajdujących się pod ekranem odpowiedników. Samsung Galaxy S8 wyświetli wszystko na ekranie.

Czy Samsung Experience jest ładniejszy od TouchWiz? Oceńcie sami. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranu, na których ukazany został nowy wygląd interfejsu.

I jak? Odchudzono ikony. Już nie przedstawiają one zróżnicowanych grafik. Nowy koncept zakłada minimalizm. Aplikacje systemowe zobrazowane zostały na pomocą cienkich, białych linii. Są to kontury przedstawiające na przykład telefon, skrzynkę e-mailową czy też człowieka, jako aplikację Kontakty.

Ikony są płaskie. Pozbawiono je efektu 3D oraz głębi. Być może to krok w kierunku zwiększenia wydajności nakładki, choć skłaniałbym się po prostu ku prostej motywacji odświeżenia strony estetycznej launchera. Co ciekawe, na zrzutach ekranu nie widać etykiet aplikacji. Każda z nich zostaje zaprezentowana wyłącznie za pomocą minimalistycznej ikonki.

Samsung Galaxy S8 będzie pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Premiera urządzenia odbędzie się na specjalnie przygotowywanej konferencji Samsung Unpacked, 29 marca.

źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.