Samsung Experience – tak będzie wyglądać interfejs w Galaxy S8

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-14

TouchWiz. Co czujecie, kiedy słyszycie tę nazwę? Co widzicie przed oczami? Mnie osobiście autorska nakładka Samsunga się podoba. Jest ładna. Jest pełna bajerów. Jest też niestety trochę ciężka. Jej stopień działania zależy oczywiście od posiadanego modelu, lecz z przykrością trzeba stwierdzić, że nawet urządzenia z 2017 roku współpracują z nią różnie. Ale to już jest koniec…

Samsung wraz z Galaxy S8 wprowadzi na rynek nie tylko nowości technologiczne. Pojawi się też nowy launcher – Samsung Experience. Zostały odświeżone ikony, dodano też przyciski nawigacyjne, gdyż w tegorocznym flagowcu zrezygnowano z fizycznych tudzież dotykowych, znajdujących się pod ekranem odpowiedników. Samsung Galaxy S8 wyświetli wszystko na ekranie.

Czy Samsung Experience jest ładniejszy od TouchWiz? Oceńcie sami. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranu, na których ukazany został nowy wygląd interfejsu.

I jak? Odchudzono ikony. Już nie przedstawiają one zróżnicowanych grafik. Nowy koncept zakłada minimalizm. Aplikacje systemowe zobrazowane zostały na pomocą cienkich, białych linii. Są to kontury przedstawiające na przykład telefon, skrzynkę e-mailową czy też człowieka, jako aplikację Kontakty.

Ikony są płaskie. Pozbawiono je efektu 3D oraz głębi. Być może to krok w kierunku zwiększenia wydajności nakładki, choć skłaniałbym się po prostu ku prostej motywacji odświeżenia strony estetycznej launchera. Co ciekawe, na zrzutach ekranu nie widać etykiet aplikacji. Każda z nich zostaje zaprezentowana wyłącznie za pomocą minimalistycznej ikonki.

Samsung Galaxy S8 będzie pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Premiera urządzenia odbędzie się na specjalnie przygotowywanej konferencji Samsung Unpacked, 29 marca.

źródło: Sammobile • Jamrug

  Jest dużo lepiej pod względem wizualnym. Wiadomo, sporo zależy od gustu ale dla mnie jedyną rzeczą​ drażniącą w Samsungu był TouchWiz. Korzystałem z alternatywnych launcherów a potem z motywu Material Design, który wprowadził do nakładki Samsunga ikony Google. Dopiero wtedy nie chciało mi się wymiotować na ekran po jego odblokowaniu.

 • A ja chcę nowego AoD dla s7 ale na marshmallow !

 • Subiektywnie-obiektywny

  Lipa, w ogóle mi się to nie podoba…
  mam nadzieję, że zostawią sklep z motywami oraz ikonami i będę mógł to ładnie spersonalizować:)

 • Pietr

  Witam.
  Chciałbym zapytać kiedy będą wyniki konkursu? 🙂

 • Patrollej33

  Samsung w końcu poszedł w minimalizm – i to jest fajne, ale mam na razie mieszane odczucia. Wygląd ikon taki trochę „kosmiczny”.
  W każdym razie, i tak ładniejsze to, niż Touchwiz 🙂

 • H0Ly_bLaSt0R

  Moim zdaniem przekombinowali. Za proste są te ikony teraz i chyba trochę bardziej je zaokrąglili co też mi się nie podoba. Obecne z nougata i Grace UX icon pack najbardziej mi się podobają.

 • Sebosz

  1. Wrzucony jest 2x ten sam zrzut.
  2. „Co ciekawe, na zrzutach ekranu nie widać etykiet aplikacji. Każda z nich zostaje zaprezentowana wyłącznie za pomocą minimalistycznej ikonki.”
  Co ciekawe nie ma też wyświetlonej pogody ani daty, więc brak etykiet pewnie z tego, że będą różne w różnych językach, być może to oficjalny zrzut ekranu i nie chcieli dawać nazw. Nie ma takiej opcji żeby nie było etykiet, to by było głupie, a nie dizajnerskie i ładne.

  • Maxik

   A według mnie brak etykiet byłby dosyć fajny (przynajmniej dla mnie). Irytująca jest np. Ikona słuchawki i pod spodem podpis Telefon … no kur** jakby to nie było oczywiste. To samo tyczy się SMS, Facebook, Ustawienia, Twitter, Gmail, itp. itd., ikona mówi wszystko.
   Wiadomo, będzie mnóstwo osób która będzie negować moją opinię, ale to zrozumiałe bo nie każdy by zaakceptował ikony bez etykiet.
   Niemniej jednak pewnie masz rację i nie chcieli dawać etykiet na tych zrzutach z uwagi na to, że będą w różnych językach.

   • Anita Borowska (Anisiołek)

    Masz absolutną rację, że ikony aplikacji typu FB, gmail, itp mówią same za siebie, ale niektóre z tych ikon są tak minimalistyczne, że trudno bez podpisu zgadnąć, o co chodzi (np. na ostatnim ekranie – pierwsza w drugim rzędzie i ostatnia w czwartym…).
    Poza tym, gdyby były jakieś dodatkowe kolory, po krótkim czasie można byłoby się nauczyć ikonek, a skoro np. 6 ikonek jest w identycznym niebieskim odcieniu, to trudno się po tym poruszać bez uważniejszego przypatrzenia.
    Zdecydowanie mi się nie podoba, ale poza estetyką, która jest rzeczą względną, uważam że to jest zwyczajnie niewygodne

  • Filodendron

   Nie ma takiej opcji żeby nie było etykiet, to by było głupie, a nie dizajnerskie i ładne.

   Taaa… https://uploads.disquscdn.com/images/5f42dafc48ae39dce104ef3a62a5e2af64b53646e26e4381097b37d040485ebd.png

   • Sebosz

    No mi się to na przykład nie podoba. Rozwiązanie bardziej dla geeków niż zwykłych użytkowników.

    • Filodendron

     Z podpisami zasrywającymi ekran byłoby ładniejsze?
     No cóż… Niektórzy wszystko by podpisywali. Obrazek rowera – „rower”, telefonu – „telefon”, itd. O ile listę aplikacji mam podpisaną, bo jest znacznie więcej niż na homescreenie (i nie wszystkie ikony są jednoznaczne na pierwszy rzut oka), tak na głównym ekranie podarowałem sobie zbędne podpisy zabierające miejsce, a nic sobą niewnoszące.

     • Sebosz

      Nie, po prostu jak dla mnie tego na jednej stronie jest za dużo. Gdyby tych ikon było znacznie mniej to jasne, że byłoby ładniej z napisami.

 • Tomasov

  Mnie się tam podoba 🙂