Według analityków iPhone 8 będzie bardziej atrakcyjny niż Galaxy S8

1 minuta czytania
Komentarze

Na iPhone’a 8 czeka z pewnością niejeden fan urządzeń mobilnych. Firma z Cupertino z okazji 10-lecia swoich smartfonów z pewnością przyszykuje coś specjalnego na tę okazję. Spekuluje się o modelu, którego zagięty ekran ma pokrywać cały przedni panel telefonu.
 
Z kolei Samsung zawsze starał się przyćmić nowe iPhone’y i według mnie przez ostatnie dwa lata mu się to udało. Jednak w tym roku może być inaczej. Tak twierdzi znany z ostrożnych i sprawdzalnych prognoz analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo. Według niego w iPhonie 8 znajdzie się 5,8-calowy ekran OLED z przyciskiem home (który nie będzie guzikiem fizycznym), obszar funkcyjny na dole wyświetlacza, przedni aparat z sensorami 3D oraz bezprzewodowe ładowanie.
 
Galaxy S8 będzie natomiast „jedynie” odświeżoną wersją Galaxy S7 Edge, ale z większym ekranem i mniejszymi ramkami oraz mniej pojemną baterią jeśli porównamy model Plus do Galaxy S7 Edge. Według Kuo, flagowiec nie przebije sprzedaży Galaxy S7, która oscylowała na poziomie 52 milionów egzemplarzy w 2016 roku. Analityk uważa, że „es ósemka” trafi jedynie do 40-45 mln klientów w 2017 roku. Oczywiście nowy iPhone będzie z pewnością hitem sprzedażowym i trafi do znacznie większej liczby nabywców.
 
źródło: phonearena

Motyw