[Pobierz] Aktualizacja GBoard – tłumacz i GIFy to tylko niektóre z nowości

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-03-10

Kilka dni temu Łukasz informował Was o tym, że klawiatura GBoard w wersji beta zyskała tłumacza. To całkiem fajna opcja dla tych, którzy dużo piszą w obcych językach i czasami chcą się wspomóc jakąś szybką podpowiedzią. Jednak tłumacz tekstu nie jest jedyną nowością, jaką Google dla nas przygotowało.

Co mamy? Przede wszystkim GBoard w wersji 6.1 wprowadza GIFy oraz emoji w pasku podpowiedzi. Klawiatura na podstawie wpisywanego tekstu określi, jakiego przekazu obrazkowego możemy potrzebować i na tej podstawie zostanie nam on podrzucony. Jeszcze szybciej, jeszcze łatwiej. Idealna rzecz dla fanów obrazkowego pisania. Funkcja ta działa w aplikacjach: Facebook Messenger, Snapchat, Hangouts oraz Allo.

Zmiany zauważalne są również w momencie dyktowania tekstu. Do tej pory przyciśnięcie klawisza mikrofonu uaktywniało przechwytywanie dźwięku, a na klawiaturze była nakładka. Teraz pojawia się ona właśnie na pasku z podpowiedziami, tuż nad pierwszym rzędem liter.

Jest też tłumacz, o którym wspominałem na początku tekstu. A działa on tak.

Na koniec warto wspomnieć o Doodle, które też w końcu zawitało do klawiatury! Wyświetla się ono podczas korzystania z wyszukiwarki Google z poziomu GBoard.

POBIERZ GBOARD ZE SKLEPU PLAY

POBIERZ GBOARD Z PLIKU APK

źródło: AndroidPolice, Blog Google • EuGene Wolfe

  Używałem przez parę dni, ale strasznie mnie denerwowała nietrafnym przewidywaniem słów, a przede wszystkim brakiem przewidywania w przypadku wyszukiwarki. Wróciłem do Swifta i… odetchnąłem. Jeszcze nie czas na Gboard.

 • sejfit

  Uzywam jej od dawna i serio nie jestem w stanie zrozumiec że tak ciężko dodać opcje zmiany języka na klawie. Tak wiem można ale wtedy nie ma emoi na głównym.

 • stark2991

  Funkcje w stylu Google, ale klawiatura coraz lepsza

  • Kurcze, robi się coraz lepsza, sam się zastanawiam czy na nią się nie przesiąść…

   • Ja przesiadłem się z SwiftKey na GBoard od w wersji 6, bo mi naprawdę zaimponowała. Nie żałuję tej decyzji.