[Pobierz] Aktualizacja GBoard – tłumacz i GIFy to tylko niektóre z nowości

Aplikacje

Kilka dni temu Łukasz informował Was o tym, że klawiatura GBoard w wersji beta zyskała tłumacza. To całkiem fajna opcja dla tych, którzy dużo piszą w obcych językach i czasami chcą się wspomóc jakąś szybką podpowiedzią. Jednak tłumacz tekstu nie jest jedyną nowością, jaką Google dla nas przygotowało.

Co mamy? Przede wszystkim GBoard w wersji 6.1 wprowadza GIFy oraz emoji w pasku podpowiedzi. Klawiatura na podstawie wpisywanego tekstu określi, jakiego przekazu obrazkowego możemy potrzebować i na tej podstawie zostanie nam on podrzucony. Jeszcze szybciej, jeszcze łatwiej. Idealna rzecz dla fanów obrazkowego pisania. Funkcja ta działa w aplikacjach: Facebook Messenger, Snapchat, Hangouts oraz Allo.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zmiany zauważalne są również w momencie dyktowania tekstu. Do tej pory przyciśnięcie klawisza mikrofonu uaktywniało przechwytywanie dźwięku, a na klawiaturze była nakładka. Teraz pojawia się ona właśnie na pasku z podpowiedziami, tuż nad pierwszym rzędem liter.

Jest też tłumacz, o którym wspominałem na początku tekstu. A działa on tak.

Na koniec warto wspomnieć o Doodle, które też w końcu zawitało do klawiatury! Wyświetla się ono podczas korzystania z wyszukiwarki Google z poziomu GBoard.

POBIERZ GBOARD ZE SKLEPU PLAY

POBIERZ GBOARD Z PLIKU APK

źródło: AndroidPolice, Blog Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x