Usługa o dotychczasowej nazwie Google Hangouts zaraz po premierze komunikatorów skierowanych do użytkowników indywidualnych (Allo i Duo) staje się powoli narzędziem biznesowym. Obecnie wiadomo, że zostanie ona podzielona na Meet oraz Chat. Pierwsze narzędzie posłuży do spotkań firmowych na żywo, a druga – do czatu tekstowego pomiędzy pracownikami. Pojawi się wiele różnych zmian, o których szerzej pisał Adam tutaj.

Od niedawna obserwujemy pierwsze poważne kroki pokazujące, że Hangouts w praktyce się zmienia. Teraz również w „androidowym” Sklepie Play jest już dostępna aplikacja Hangouts Meet. Aby dołączać do wideorozmów firmowych należy posiadać odpowiednie zaproszenie. Tworzenie konferencji odbywa się poprzez pakiet G Suite dedykowany przedsiębiorstwom, więc aplikacja nie jest raczej zbyt użyteczna dla osób, które nie korzystają z tego rozwiązania. Interfejs programu jest przejrzysty i zawiera najpotrzebniejsze funkcje, z których korzysta się w intuicyjny sposób. Na ekranie głównym dostępne jest okno kamery przedniej oraz harmonogram spotkań.

Pobierz w Sklepie Play

Pobierz z APKMirror

Wydaje się też, że wkrótce dotychczasowa aplikacja znana jako Hangouts otrzyma dłuższą nazwę – Hangouts Chat, a także skupi się na integracji z G Suite. Natomiast dotychczasowi indywidualni użytkownicy Hangouts zostaną najpewniej skierowani w stronę Allo, które już niebawem ma wprowadzić m.in. długo wyczekiwaną synchronizację rozmów.

źródło: Android Police, Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl