ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s7

LineageOS 14.1 (Nougat) już dostępny dla Galaxy S7, S3 LTE i innych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

LineageOS, czyli swego rodzaju następca CyanogenMod po rozpadzie Cyanogen Inc. to teraz jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida. Często „ratuje” starsze smartfony i tablety, o których producenci „zapomnieli”. Tego typu urządzeń jest siłą rzeczy coraz więcej i ratunkiem są nieoficjalne oprogramowania, które też dla wielu użytkowników stanowią podstawę funkcjonowania.

Tym sposobem przerabiane są również nowoczesne smartfony takie jak tytułowy Samsung Galaxy S7 i jego odmiana Edge. Właśnie propozycje koreańskiego producenta otrzymały oficjalne wydania LineageOS w najnowszej wersji oznaczonej numerem 14.1 bazującej na Androidzie 7.1.1 Nougat. Jednak to nie jedyne urządzenia, które ostatnio otrzymały wsparcie z tego samego źródła. Również użytkownicy Galaxy Tab S2 9.7, Galaxy S3 LTE czy też niektórych odmian LG G3 mogą zainteresować się systemem od następców CyanogenMod. Mimo wszystko wciąż to OnePlus One jest najpopularniejszym smartfonem z tym systemem.

lineageos

Skąd pobrać LineageOS?

Oczywiście ze strony projektu, na której zawsze znajdziecie aktualne wydanie oprogramowania: Klik! Zważywszy, że LineageOS istnieje od niedawna to wszystkie wydania bazują na Androidzie 7.1.1 Nougat. Tym samym jeśli znajdziecie swoje urządzenie na liście to możecie być pewni, że będzie to właśnie najnowsza dostępna wersja.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy