LineageOS, czyli swego rodzaju następca CyanogenMod po rozpadzie Cyanogen Inc. to teraz jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida. Często „ratuje” starsze smartfony i tablety, o których producenci „zapomnieli”. Tego typu urządzeń jest siłą rzeczy coraz więcej i ratunkiem są nieoficjalne oprogramowania, które też dla wielu użytkowników stanowią podstawę funkcjonowania.

Tym sposobem przerabiane są również nowoczesne smartfony takie jak tytułowy Samsung Galaxy S7 i jego odmiana Edge. Właśnie propozycje koreańskiego producenta otrzymały oficjalne wydania LineageOS w najnowszej wersji oznaczonej numerem 14.1 bazującej na Androidzie 7.1.1 Nougat. Jednak to nie jedyne urządzenia, które ostatnio otrzymały wsparcie z tego samego źródła. Również użytkownicy Galaxy Tab S2 9.7, Galaxy S3 LTE czy też niektórych odmian LG G3 mogą zainteresować się systemem od następców CyanogenMod. Mimo wszystko wciąż to OnePlus One jest najpopularniejszym smartfonem z tym systemem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

lineageos

Skąd pobrać LineageOS?

Oczywiście ze strony projektu, na której zawsze znajdziecie aktualne wydanie oprogramowania: Klik! Zważywszy, że LineageOS istnieje od niedawna to wszystkie wydania bazują na Androidzie 7.1.1 Nougat. Tym samym jeśli znajdziecie swoje urządzenie na liście to możecie być pewni, że będzie to właśnie najnowsza dostępna wersja.

 

źródło: Android Authority

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.