Wiele osób już dostało swoje egzemplarze LG G6. Głównie są to wersje przeznaczone na testy i właśnie jeden z najważniejszych został przeprowadzony. Kilka ostatnich generacji flagowych modeli koreańskiego producenta nie mogło pochwalić się bardzo dobrym akumulatorem. Mimo niewygórowanej pojemności ogniwa mogliśmy powiedzieć, że smartfony nie wytrzymywały zbyt długo na jednym ładowaniu.

Jednak w tym roku LG dało wyraźnie większy akumulator w stosunku do poprzedników. Wręcz największy w historii,, ale z drugiej strony mamy też rekordową wielkość wyświetlacza o nietypowych proporcjach z dodatkowymi pikselami. W takim razie przyjrzyjmy się jak przeprowadzonym testom:

Rewelacji nie ma. Koreańczycy wciąż nie będą się wyróżniać świetnym akumulatorem. Jednak jeśli Samsung poprawi wyniki zeszłorocznych modeli to G6 wypadnie naprawdę słabo. Dodatkowo większe ogniwo to dłuższy czas ładowania, co też zostało odnotowane na wykresach:

Zarówno G5 jak i jego następca wykorzystują technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, więc siłą rzeczy większa pojemność akumulatora w G6 będzie dłużej regenerowana. Mimo wszystko LG nie popisało się w tej kwestii. O ile samo ładowanie można odstawić na bok to wytrzymałość rozczarowuje.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.