50 mln subskrybentów Spotify. Muzyka w jakości CD wkrótce!

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-03-03

Spotify jest największym na rynku serwisem oferującym muzykę. Usługa cały czas jest ulepszana i wdrażane są nowe rozwiązania oraz udogodnienia. Tym razem firma pracuje nad bezstratną jakością muzyki. Może się również pochwalić potężnymi liczbami.

50 milionów płatnych użytkowników. To kolejny kamień milowy, z którego Spotify może być dumne. To ponad dwukrotnie więcej niż ma Apple Music. W bazie znajdziemy ponad 30 milionów utworów. Ich liczba z dnia na dzień rośnie. Podobnie jak liczba subskrybentów, których we wrześniu 2016 roku było jeszcze 40 milionów. A pamiętajmy jeszcze o tych, którzy korzystają ze Spotify w opcji darmowej i nie wykupują miesięcznego abonamentu. Łącznie daje nam to grubo ponad 100 milionów słuchaczy.

Spotify nie spoczywa na laurach. Firma prawdopodobnie pracuje nad wprowadzeniem do swojej usługi muzyki w bezstratnej jakości CD. W Internecie widać doniesienia o losowym pojawianiu się informacji dotyczącej możliwość wykupienia za kwotę 5-10 dolarów jakości HiFi. Jak na razie jednak, opcji tej nie można uruchomić. Prawdopodobnie Spotify bada tym samym rynek i wkrótce wystartuje z nowymi ofertami abonamentowymi. Nie wiadomo czy opcja pojawi się u wszystkich jednocześnie, czy też sukcesywnie będzie trafiać do kolejnych krajów.

źródło: Twitter, The Verge  • H0Ly_bLaSt0R

    Byłoby super, ciekawe jaka cena za całość za miesiąc będzie w Polsce bo żeby korzystać z hi-fi w Tidalu chyba trzeba 40 zł miesięcznie płacić więc trochę za dużo dla mnie.

    • Grzegorz93

      Jak będzie kosztować 10-20 zł więcej dla pakietu rodzinnego to będzie dobrze. 🙂