android malware anubis

Ponad 130 aplikacji w Sklepie Play ze starym malware Windowsa

Newsy

Czasami w Sklepie Play znajdują się aplikacje, których pobranie wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Po prostu są zainfekowane. Firma Palo Alto Networks wykryła ich grubo ponad setkę. Skąd oe się tam wzięły?

Dokładnie 132 zainfekowane aplikacje spoczywały na liście do pobrania. Niektóre z nich miały nawet ponad 10 tysięcy pobrań. Palo Alto Networks ujawniło, że niebezpieczeństwo przybrało postać starego malware z Windowsa. Deweloperzy odpowiedzialni za stworzenie programów musieli pracować na już zainfekowanych komputerach z Windowsem. Nie sprawdzili oni pod kątem bezpieczeństwa ani swoich stacji roboczych, ani gotowych już produktów. Zawirusowanie nie było celowym zabiegiem deweloperów, a jedynie dziełem przypadku.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zainfekowane aplikacje generowały ukryte elementy iframe, które odwoływały do stron WWW – były to dwie domeny zawierające malware. Co ciekawe, w 2013 roku zostały one wykupione przez polską firmę zajmującą się bezpieczeństwem. Zamknięto je definitywnie. Do tej pory Google jednak flaguje je jako niebezpieczne i odradza ich odwiedzania.

Gigant z Moutain View podjął szybkie kroki wyczyszczenia Sklepu Play z niebezpiecznych aplikacji. Teraz znów można bezpiecznie korzystać z dostępnej tam zawartości. Widzimy jednak, że nawet „niechcący” można nie tylko złapać wirusa, ale również go wprowadzić.

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x