Gmail zwiększa limit rozmiaru odbieranych załączników – pliki mogą być 2x większe

mm Paweł Bilski Newsy 2017-03-02

Z poczty elektronicznej korzysta prawie każdy z nas. Problem pojawia się, gdy przez tę formę komunikacji chcemy wysłać pliki nieco większe. Google zrobiło więc ukłon w stronę swoich użytkowników – od teraz użytkownicy Gmaila mogą otwierać załączniki ważące do 50 MB.

Niestety, chodzi tylko o pocztę Gmail. Limit rozmiaru dla wiadomości wychodzących pozostaje bez zmian, jest to wciąż 25 MB. Dlatego też wiadomości otrzymane od użytkowników Gmaila są wciąż ograniczone. Jedynie emaile otrzymane z innych systemów pocztowych będą mogły mieć 50 MB.

Google zachęca, aby korzystać z Dysku Google, „tak jak to było wcześniej”. Przypominając, Dysk Google pozwala wysyłać pliki ważące do 5 terabajtów.

Źródło: gsmarena • flo89

  też mi rarytas. Na o2 od wielu wielu lat jest 100MB

 • Grzegorz93

  Używam poczty Gmail od ponad 10 lat, może nawet tak jak powstała. Ma swoje plusy jak i minusy. 🙂 Aktualnie dla mnie jest to najlepsza poczta ale może już niedługo nie. Testuję ProtonMail i jeśli okaże się lepszy to będę zmuszony pożegnać się z Gmail. 🙂

 • Kris

  Całe 50mb? Co ja bym zrobił z taką zawrotną ilością danych…
  Btw
  Osoba która założyła konto mailowe 10-15 lat temu, raczej nie będzie zmieniać adresu który w zasadzie jest wszędzie podany, chyba że jako skrzynka dodatkowa która i tak jest wymagana do urządzeń z androidem.

  • Grzegorz93

   W czym problem zmienić adres e-mail i zrobić przekierowanie poczty na nowy?

  • $ROGAL$

   Zawsze można skorzystać ze wspomnianego Dysku Google – dodanie pliku zajmuje tyle co dodanie załącznika. Narzekasz tak dla zasady czy jak?

   • Kris

    Chcąc w firmie wysłać maila z załączonymi zdjęciami dobrej jakości raczej ich nie wpakujesz na dysk google.
    Więc narzekam bo mam ku temu realny powód, zapomniałeś że maili używa się również służbowo? I nie mówię tu o „podwórkowym garażu wujka Janka” tylko o większych firmach z bardziej rozbudowanymi regulacjami, a tam podejście jest różne.

    • $ROGAL$

     Kompresje mozna wylaczyc. Zreszta uzywanie DARMOWYCH rozwiazan zawsze wiaze sie z ograniczeniami, a skoro oferowane funkcje nie spelniaja wymagan firmy to chyba powinienes winic swojego skapego pracodawce, a nie narzekac na dostawce uslugi. Wiadomo, ze kazdy chce jak najwiecej za jak najmniej, ale nie ma idealnych rozwiazan za free (no dobra, jest kilka wyjatkow na swiecie, ale nie w tym wypadku).

 • a99xx

  Gmail i Outlook według mnie najlepsze bo nie przychodzą ciągle jakieś durne reklamy jak na np. o2

 • Anne

  Używam Gmail-a od bardzo bardzo bardzo dawna. Jest wygodnie. A to dla mnie ważne.
  Miałam kiedyś skrzynkę na Onet, WP i kilka innych i Gmail jest po prostu najlepszy.