Wraz z prezentacją usług Allo oraz Duo, Google zdecydowało, że od teraz Hangouts skupi się bardziej na użytkownikach biznesowych. Hangouts staje się nawet częścią pakietu G Suite dedykowanego przedsiębiorstwom, ale i tak większych widocznych zmian raczej nie widać. Teraz jednak ma się to zmienić.

Google wprowadza właśnie „po cichu” nową usługę – Meet. Dostępna jest ona na stronie meet.google.com. Witryna umożliwia dołączanie do konferencji za pomocą specjalnego kodu spotkania.

Pracownicy Google przygotowali również aplikację, której wygląd możecie obejrzeć na poniższych zrzutach ekranu. Obecnie jest ona dostępna jedynie na platformę iOS (i nie wszyscy mogą ją pobrać).

Hangouts jest aplikacją przeznaczoną raczej do wysyłania wiadomości, natomiast Meet ma służyć do firmowych spotkań na żywo (wideo lub głosowych). W przyszłości będzie można także tworzyć konferencje i do nich dołączać za pomocą aplikacji mobilnych lub za pomocą przeglądarki. Pojawi się też integracja z mailem oraz kalendarzem.

źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl