Jak OnePlus zapowiedziało, tak robi. Firma nie zapomina o swoim zeszłorocznym flagowym modelu, podczas gdy na rynku jest tylko jego odświeżona wersja. Potwierdza to dzisiejsza premiera najnowszej wersji Oxygen OS, która zarówno na modelu 3 jak i 3T wprowadza Androida 7.1.1 Nougat. Tym sposobem jest to drugi producent, który oficjalnie udostępnia tę wersję systemu dla urządzeń spoza serii Pixel czy też Nexus. Pierwszym oczywiście było Sony z modelem Xperia X.

Na forum Chińczyków możemy wyczytać, że zmiany sprowadzają się głównie do wdrożenia nowego oprogramowania i idącymi za nim zmianami takimi jak wsparcie dla platformy Daydream. Jednak OnePlus dodaje do tego nową tapetę i przemodelowaną aplikację galerii. Nie mogło zabraknąć również wzmianki o ogólnych poprawach błędów. Mimo wszystko mamy do czynienia z wersją testową Oxygen OS, więc firma ostrzega przed problemami z Android Pay, które można zminimalizować instalując najnowszą wersję aplikacji oraz problemy z pewnymi aplikacji firm trzecich. Ja jestem najbardziej ciekawy, czy Chińczycy poradzili sobie z opóźnieniem pomiędzy dotknięciem wyświetlacza, a reakcją systemu.

 

Skąd pobrać i jak zainstalować Androida 7.1.1 Nougat dla mojego OnePlus?

Zainteresowani sprawdzeniem nowego systemu odpowiednie linki znajdą poniżej:

Po pobraniu należy przenieść instalator do pamięci urządzenia i poprzez Recovery zainstalować odpowiednią paczkę.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.