windows

Windows 10 domyślnie nie pozwoli Ci instalować aplikacji spoza sklepu

Newsy

Windows w ostatnich latach przeszedł gruntowne zmiany. Microsoft reaguje na ewoluujący rynek, szczególnie ten mobilny i nie chcąc stracić udziałów tak modyfikuje „Okienka”, aby były możliwie najbardziej rozległe w swoich zastosowaniach. Świadczy o tym chociażby fakt, że bez problemu zainstalujemy najnowsze wydanie tego systemu operacyjnego na najprostszych komputerach z różnorakimi procesorami.

Jednak Windows jeszcze do niedawna pozwalał użytkownikowi zadecydować o wielu kwestiach. Razem z „10’tką” drastycznie się to zmieniło i kolejna modyfikacja jest w drodze. Jak donosi jeden z użytkowników aktualizacji Windows 10 Creators, w tym systemie domyślnie nie będziemy mogli mieć możliwości instalacji jakichkolwiek aplikacji poprzez dwukrotne kliknięcie ikony z rozszerzeniem „.exe” itp. Instalatory z Sieci po prostu nie przejdą przez zaporę systemu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W takim razie skąd brać programy? Oczywiście ze sklepu jak na załączonym tweetcie widać.

Windows bez zewnętrznych instalatorów?


Oczywiście, że nie. Uspokajam, gdyż najprawdopodobniej wystarczy w ustawieniach zmienić poziom zabezpieczeń i wciąż Windows pozwoli nam działać tak jak wcześniej. Jednak widać, że Microsoft niejako chce iść w stronę Apple i ich OS X, gdzie już dzisiaj można spotkać się z takim rozwiązaniem. Powody? Oczywiście zwiększenie zainteresowania swoim sklepem, ale także względy bezpieczeństwa, gdyż nie od dziś wiadomo, że w Sieci możemy spotkać się ze wszystkim. Lepiej walczyć z potencjalnym zarażeniem systemu niż go leczyć.

 

źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x