Xiaomi postanowiło w tym roku opuścić targi Mobile World Congress w Barcelonie, co nie zostało zbyt dobrze odebrane przez fanów marki. Spodziewaliśmy się jednak, że Chińczycy zaprezentują nowe produkty podczas własnej konferencji – i tak też się stało.

Podczas dzisiejszego eventu w Pekinie, Xiaomi pokazało światu swój pierwszy autorski chipset, który nosi nazwę Surge S1. To jednak nie wszystko. Wraz z procesorem zapowiedziany został smartfon Xiaomi Mi 5c, który jako pierwszy skorzysta z możliwości nowego układu.

Xiaomi Mi 5c został wyposażony w 5,15 calowy ekran Full HD. Autorski procesor Surge S1 jest wspomagany przez 3 GB RAM (LPDDR3). Dla użytkownika zostało przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

 

Jeśli zaś chodzi o kwestie fotograficzne, to użytkownicy dostaną do dyspozycji aparat główny 12 MP. Z przodu znalazło się miejsce dla 8 MP kamerki. W Xiaomi Mi 5c oczywiście nie zabrakło złącza USB typu C. Smartfon ma baterię o pojemności 2860 mAh, która wspiera technologię szybkiego ładowania.

 

Smartfon został wyceniony na 1499 juanów, co przy dzisiejszym kursie (28.02.2017) daje niecałe 900zł. Mowa oczywiście o cenach na rynku lokalnym. Mi 5c trafi do sklepów już 3 marca.

  • O możliwościach Surge S1 przeczytacie TUTAJ.

 

Źródło: androidheadlines, gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.