ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[MWC] Helio X30 zaprezentowany – zagrożenie dla mocnej konkurencji?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Na targach Mobile World Congress 2017 odbywających się w Barcelonie Mediatek zaprezentował swój nocy SoC. Helio X30 celuje w półkę high-end i nie boi się konkurować z najlepszymi. Już wkrótce zobaczymy go w pierwszych smartfonach, teraz jednak sprawdźmy jakie wrażenie wywołuje na papierze.

MediaTek Helio X30 doczekał się oficjalnego pokazu. To po raz kolejny dziesięciordzeniowy układ. Składa się on z trzech klastrów: dwa rdzenie Cortex A-73 taktowane zegarem 2,8 GHz, cztery Cortex A-53 z zegarami 2.2 GHz oraz cztery Cortex A-35 z prędkością zegarów 2 GHz. Układem graficznym jest tutaj PowerVR Series7X7 Plus. Względem Helio X20, GPU jest ponad dwukrotnie wydajniejsze i 60% mniej prądożerne.

SoC wykonano w technologii 10 nm, w takiej samej powstał również Snapdragon 835 oraz jednostka Samsunga Exynos 8895. Helio X30 wspiera 8 GB RAM, pamięci flash eMMC 5.1 oraz UFS 2.1, dekodowanie wideo w rozdzielczości 4K. Aparat z kolei będzie mógł mieć nawet 28 megapikseli, w przypadku podwójnego dopuszczalny jest zestaw dwóch 16-megapikselowych matryc

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy