Tajemnicze 5x, o którym niedawno Was informowałem odkryło przed nami karty. Zgodnie z przypuszczeniami Oppo dostarczy na rynek smartfon z 5-krotnym zoomem optycznym. Co więcej, rozwiązanie to jest tak sprytnie przemyślane, że naszym oczom ukaże się tylko jedna soczewka aparatu.

Chiński producent na targach MWC 2017 zaprezentował nową technologię 5x Precision Optical Zoom. Jest to rozwiązanie, który pojawi się już w przyszłych smartfonach firmy. Dzięki niemu, telefony będą mogły przybliżyć obraz aż 5-krotnie. Jak? Istotę odgrywają tutaj dwie rzeczy. Pierwsza z nich to bazowanie na teleobiektywie oraz przepuszczanie światła przez pryzmat wraz z trzykrotnie wydłużoną ogniskową względem aparatu z szerokokątnym obiektywem. Na razie otrzymujemy trzykrotny zoom. Dodając do tego specjalnie opracowane przez Oppo oprogramowanie, smartfony będą w stanie przybliżyć obraz do 5 razy.

Moduł przybliżający składa się z ponad 50 elementów, których łączna wysokość wynosi jedynie 5,7 mm.

Przybliżenie obrazu i zrobienie dobrego zdjęcia nie idzie w parze z drgającymi rękami. Oppo pomyślało i o tym. Producentowi udało się opracować technologię połączenia zoomu z optyczną stabilizacją obrazu. Teleobiektyw wykorzystuje dynamiczne dostosowywanie kąta nachylenia pryzmatu i ruchomej pierwszej soczewki obiektywu z dokładnością 0.0025 stopnia. Rozwiązanie to zapewnia o 40% lepszy efekt niż w przypadku starszych generacji.

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie poznamy pierwszy model z 5x Precision Optical Zoom na pokładzie.

Próbkę możliwości możecie zobaczyć poniżej.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.