ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia XZ Premium na pierwszym renderze – ekran 4K i Snapdragon 835?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Sony Xperia XZ Premium właśnie pojawiła się w Sieci na pierwszym do tej pory renderze. Za wyciek odpowiedzialny jest Xperiablog. Możemy z niego wywnioskować kilka „pewniaków”, które zobaczymy podczas prezentacji.

To bez wątpienia flagowy model na rok 2017. Wzornictwo nawiązuje trochę do zeszłorocznej Sony Xperia XZ. Na renderze możemy dostrzec, że Sony Xperia XZ Premium wyposażona zostanie w USB typu C, złącze słuchawkowe Jack 3.5 mm (co już wcale nie jest tak oczywiste) oraz dedykowany przycisk migawki aparatu.

Na ekranie widoczna jest data 7 maja. Może ona oznaczać datę premiery urządzenia. Mówi się, że Xperia XZ Premium napędzana będzie przez Snapdragona 835. Z racji pierwszeństwa Samsunga do tej jednostki, majowa premiera smartfonu Sony wydaje się więc prawdopodobna. Będzie to już w czasie, kiedy Samsunga Galaxy S8 znajdziemy w sklepach. Oprócz tego, w tegorocznym flagowcu japońskiego producenta zostanie zastosowany ekran 4K HDR oraz nowa 20-megapikselowa kamera z technologią Motion Eye i opcją nagrywania w 960 klatkach na sekundę.

Konferencja Sony na targach MWC została zaplanowana na poniedziałek, 27 lutego.

źródło: Xperiablog

Sprawdź najnowsze wpisy