Pamiętacie takiego smartfona jak Xiaomi Mi Note 2? Ok, niektórzy z pewnością, ale jestem niemalże pewny, że Mi Mix jest Wam o wiele bliższy. Jednak oba modele zostały zaprezentowane na tej samej konferencji i to ten pierwszy według planów miał być bohaterem minionego wydarzenia. Tak się jednak nie stało i Chińczycy niejako rozpoczęli trend na bezramkowe smartfony, pomimo że od dawna tworzy je Sharp.

Dodatkowo ten fakt potwierdza zainteresowanie Mi Mixem, podczas gdy o Mi Note 2 tak naprawdę nie pojawiły się żadne informacje od momentu wydania tego urządzenia. Jednak tak charakterystyczny model Xiaomi popularność zawdzięcza również swoją dostępnością – jakby nie patrzeć jest to ekskluzywny smartfon tylko dla Chińczyków. Nawet podczas targów CES Chińczycy jedyne, co ogłosili w związku z mobilnym rynkiem to to, że pojawia się… biała wersja kolorystyczna i bynajmniej nie w amerykańskich sklepach. Jednak dzisiaj oficjalnie potwierdzone zostały wcześniejsze plotki – Mi Mix opuści Chiny. Xiaomi nie zdradziło dokładnie w jakich krajach pojawi się ten model, ale na pewno będzie ich przynajmniej kilka, więc być może również Polacy zostaną docenieni. Mimo wszystko zostańmy przy potwierdzonych informacjach. Bezramkowy smartfon pojawi się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich razem z Redmi 4A i Redmi Note 4. Cena tego pierwszego nie będzie niska, gdyż wyniesie około 3400 złotych. Pozostałe modele mają zostać wycenione na odpowiednio 450 i 750 złotych.

Co ciekawe, smartfony Xiaomi będzie można kupić w takich sklepach jak chociażby Carrefour. Czy Polska zostanie wybrana na rynek zbytu Mi Mixa? Z jedne strony jest to popularny model, ale chcielibyście zapłacić za niego zapewne około 3700 złotych?

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.