Znamy specyfikację techniczną Samsunga Galaxy S8. Ile mu brakuje do Plusa?

Kamil Lewicki Kamil Lewicki Newsy

Wczoraj informowałem Was o ujawnionej specyfikacji technicznej Samsunga Galaxy S8+. Nareszcie mogliśmy się przyjrzeć parametrom większego brata. Zagadką jednak wciąż pozostawała mniejsza wersja. Teraz możemy ją już rozwikłać.

W Sieci pojawiły się właśnie parametry techniczne „standardowej” wersji Samsunga Galaxy S8. Widzimy, że przekątna ekranu Super AMOLED wyniesie, jak już wcześniej mówiono, 5,8-cala. Wyświetlony obraz będzie w rozdzielczości QHD+.

To prawdopodobnie jedyna główna różnica. Pozostałe parametry zdają się być bliźniaczo podobne. Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartą microSD.

Z tyłu tak samo 12-megapikselowa kamera z technologią Dual Pixel, na froncie 8-megapikselowy aparat i skaner tęczówki oka. Na pokładzie znajdzie się też najnowszy Android Nougat. Za bezpieczeństwo przed kurzem i wodą odpowiedzialny będzie certyfikat IP68. Nie zabraknie też bezprzewodowego ładowania. Również w tym zestawie znajdziemy słuchawki AKG. Niestety brak informacji o zastosowanych akumulatorach w żadnych z wersji.

Wniosek? Samsung wypuści na rynek urządzenia, które będą równie silnie i równie dalece zaawansowane technologicznie. Różnić będzie je jedynie wielkość, co sprawi, że kryteriami wyboru staną się wygoda użytkowania oraz cena. Mimo wszystko, 5,8-calowy ekran w wersji „mniejszej” to i tak sporo dla sporej części użytkowników.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy