Już w przyszłym tygodniu w Tokio ma dojść do przedpremierowego pokazu nowego tabletu ze stajni Sony. Takie informacje wypuścił jedna z japońskich firm telekomunikacyjnych (NTT DoCoMO).

Według nieoficjalnych doniesień nowe urządzenie Sony ma posiadać ekran o przekątnej 10.1 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Pod obudową ma się znaleźć czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości 1.5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Prawdopodobnie nie zabraknie również 8.1 Mpix aparatu, 2.2 Mpix kamerki, baterii o pojemności 6000 mAh oraz WiFi i Bluetooth 4.0. Tablet ma zadebiutować z Androidem 4.1.2 na pokładzie.

Do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie 2013 roku.

Źródło: Android Central / Opublikowane zdjęcie nie przedstawia tabletu Sony Xperia Tablet Z
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.