Ostatnio mamy przyjemność przyglądać się nowemu flagowcowi od Samsunga. Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus pojawiają się coraz częściej w Sieci pozując do aparatów fotograficznych. Tym razem widzimy je tuż obok siebie. Wraz z Always On Display i dotykowym przyciskiem Home.

Samsung Galaxy S8 zadebiutuje na rynku z 5,8-calowym ekranem. Jego brat z „Plusem” w nazwie będzie nieco większy – wyświetlacz w tym modelu ma mieć aż 6,2 cala. Na zdjęciu również widać nowy typ przycisku Home. W tegorocznym flagowcu będzie on dotykowy. Smartfony na poniższym zdjęciu pokazują również funkcję Always On Display, czyli wyświetlania potrzebnych rzeczy na wyłączonym ekranie kosztem minimalnego zużycia energii.

Wirtualny Home będzie zatem widoczny cały czas. Zaoferuje również skróty podobne do tych, jakie odnajdujemy w fizycznym klawiszu. Mocniejsze przytrzymanie wybudzi urządzenie, podwójne dotknięcie z kolei uruchomi aparat. To spore udogodnienie dla tych, którzy przeniosą się z Samsungów z klasycznym Home. Prezentacja Samsunga Galaxy S8 już w marcu. Na MWC dostaniemy jedynie zajawkę.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.